Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Obecná diskuze   (str. 31)
 
Antena   
03.09.2025 20:24

312 10 147 
  Energy1 napsal(a):    Nemusíš používat AI, stačí trochu zdravého rozumu. Máš základní vzorec b.v.l, generuješ tedy na základě celkové intenzity mag. toku B, rychlostí jeho změny V a délce sekundárního vodiče, kde pohybové pole působí na...

Ale posunuté sinusové průběhy s napěťovími špičkami 10x vyššími než napájecí napětí je něco jiného, než čistě sinusové průběhy. Pochop, že sinusové průběhy se dají vyrobit elektronicky. Ale sinusy se špičkami hůře. Muselo by být napájecí napětí třeba 200VDC a pak pomocné napájecí napětí 2000VDC a standartně by to spínalo 200VDC a občas to sepnulo 2000VDC ale to by na museli být nadimenzovány spínací součástky.

Ty špičky tam vznikají při přechodu z každé jedné lamely na každou druhou, tj cca 200špiček (při konutátoru 100lamel) za 1 periodu sinusu o frekvenci 50Hz, že ? Tj 50x200 špiček za sekundu ? 10000 špiček za sekundu ?


Ale když máš standartní napájení 300VDC a vznikají špičky až 3000VDC neprorazí ti to vinutí ? Navíc to šílené dU/dT, vydrží to vůbec lakovaný drát přestože je dvojitě lakovaný ?
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License