Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Geopolymery   (str. 1)
 
Poota   
19.09.2015 22:37
Bydliště: Praha
6879 462 4867 
Něco málo z praxe
 
Jak jsem zmínil, zakoupil jsem kaolin - protože prodavač netušil, co je metakaolinit a inteligentnější výraz nenasadil ani při dotazu, jestli je ten kaolin pálený, tak jsem ho raději "přepálil", tedy část a na pánvičce, protože trouba je jenom do 250ti stupňů. Na kolik jsem se dostal, netuším, ale pro klid svědomí mi to stačí. Nepřipaluje se to, a smrdí to mnohem míň, než jsem čekal, a mnohem víc, než bylo mé drahé polovici milé.
V další fázi jsem se jal rozpouštět hydroxid sodný v sodném vodním skle. Čekal jsem, že se to bude výrazně zahřívat, ale hřeje to jenom velmi málo. Toho hydroxidu objemově asi tak 1/3 vodního skla, pak už se to rozpoštělo dost neochotně. Přidal jsem kaolinitu tolik, aby vzniklo dost těžko míchatelné těsto a nechal asi 6 hodin v klidu. Část jsem oddělil na vyzkoušení, jak to bude vypadat samotné, přilil jsem vodu a rozmíchal na řídkou kaši. Od té doby to tuhne v kelímku.
Zbytek jsem nalil do formy, dosypal asi trojnásobným množstvím kvalitního jemného křemenného písečku, a nalil vody asi tolik, aby se to dalo rozmíchat na trochu hustší kaši. Po zhruba osmi hodinách, kdy byl povrch ještě vláčný, ale vypadalo to, že už něco unese, jsem vložil mosaznou plochou dvojitou spirálu a trochu zapracoval pod povrch. Že by to mohlo fungovat posléze i jako orgonit. Současný stav je zachycen na fotodokumentaci, kterou přikládám.
Teorie praví, že po 24 hodinách možno odformovávat. Zatím to vypadá, že by snad i bylo lze, ale asi pro jistotu počkám déle. O tom, že by to šlo z forem vyklopit, si nedělám žádné iluze, spíš počítám, že to bude "odlévání do zmršené formy"
O dalším průběhu budu informovat.

Antikon, tedy nátěr a tmel na základě geopolymerů, prodává firma Framar
http://www.framar.cz/kontaktyKraslice.asp
 


Příloha je dostupná pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte nás   |   Vytvořil: 2015-2019 Adam Benda
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License