Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Tabák     (str. 3 z 4)
Sekce: Zdraví a příroda - Různé
   |   Rolovat dolů
O zkušenostech s jednou z nejstarších kulturních rostlin.  Str.: 1, 2, 3, 4  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Poslední příspěvek z předchozí strany:
jeerin  Ďalší dobrý tip na ukončenie závislosti na tabaku. Osobne som absolvoval sedenie na ukončenie ...

eda64   
20.10.2018 15:29
Bydliště: Rokycany
134 11 185 
Přestat kouřit
 
Kdo chce přestat kouřit-mohu doporučit z vlastní zkušenosti Mudr.Finda z Chomutova.Kdo CHCE přestat kouřit,přestane po jednom sezení.Nevím jak dnes,zhruba před 7lety stálo sezení 1500Kč (kolik vás stojí cíga na měsíc?).Večer si ještě normálně zakouříte,ráno již ne,zajedete do Chomutova,doktor vám nakreslí na ucho nějakou stupnici,pak přiloží nějaký přístroj,nevím na jakém principu-chvilku to brnělo-pálilo-svědilo,vydržíte bez problémů,nic drastického.No a jedete domů a nekouříte.Cvilku to trvá,není ani tak chuť na cígo jako spíš neklid v rukách,jak jsme zvyklí držet cígo.Pokud budete chtít,tak to samozřejmě překouříte,ale mně to zabralo.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

cocot   
22.10.2018 23:45
Bydliště: Muslimice - North Bohemia
1419 84 1304 
Tabák a moje zkušenost s ním.
 
Kouřit jsem se naučil v raném dětství z hladu!
Protože jsem to viděl u druhých, přesto u mně nevznikla závislost, jak jsem měl dostatek jídla, ani jsem si na to nevzpomněl. Až později, když jsem viděl kouřit otce, který toho na X let nechal do doby, než jemu, jako osvoboditeli této země dne 21. srpna 1968 nestál pod okny ruský tank a nemířil mu hlavní doslova na balkon!

ON se tam totiž den předtím nastěhoval...
ON byl z toho tak v šoku, že začal na nějakou dubu znovu kouřit!
U něj jsem viděl kdysi vyráběné cigarety MEMFIS bez filtru, kde byl VELMI kvalitní a dobrý tabák. Protože k nám od roku 1963 začali jezdit na návštěvy jeho přátelé z války, kteří utekli před procesy v 50tých letech, tak také oni většinou kouřili a byly to kvalitní cigarety s filtrem jako např. ROTHMANS, BENSON and HEDGES a další.

Bylo i divné, že tito pánové už v letech, jsou zdraví a nebylo na nich evidentně vidět, že by byli nějak zdravotně na tom špatně. Pravdou taky bylo, že přijeli třeba z Austrálie a dalších vzdálených zemí.

Po nějaké době jsem se náhodou setkal měl a možnost mluvit o tabáku a kouření s pánem, jehož povoláním před důchodem bylo, že přes firmu KOOSPOL nakupoval tabák pro Kutnou Horu, která u nás jako jediná vyráběla cigarety. Dali jsme se do povídání na toto téma, o kterém uměl VELMI poutavě a zajímavě vyprávět. Nebylo by na tom nic divného, než pár věcí, které se pamatuji dodnes...

Jmenoval se Pavelka a bylo mu tehdy "jen" 86 let!!!
Jako důchodce s velkou znalostí jazyků vypomáhal ve Starožitnictví a prodejně starých knih, obrazů apod a byl VELMI využíván díky svým znalostem firmou ARTIA PRAHA - myslím, že sídlila Ve Smečkách.

Nejdříve je tady historie tabáku, která je velmi dlouhá, ale mě zajímalo to další. Potom mi vyprávěl, kolik druhů tabáku existuje a jak se míchají, nebo ne, aby se dosáhlo jejich uživatelské kvality. Také jeho postupy při kouření - to byl doslova rituál!

Pokud si chceš kazit zdraví, jak se říká, dělej to něčím, co ti bude chutnat a nedělej pro kvantitu a protože to dělají ostatní, ale kup to nejlepší a něco, co chutná a budeš z toho mít požitek!

NIKDY nekouřil celou cigaretu, vždy si ji v polovině ustřihnul, a zasunul ji do špičky. Teprve potom si ji zapálil a to, co mě zcela "dostalo", bylo to, že tímto způsobem a ochutnávkou dokázal určit velmi přesně i 20 druhů, i více, podle toho o jaké cigarety se jedná!!! NIKDY ji nedokouřil až na konec a skutečně si na ní pochutnal. Dále mi říkal, jak je VELMI důležitá vlhkost tabáku a jeho skladování, spolu se včasnou distribucí, aby tabák nevyschl, neztratil aroma a chuť. Říká se, že každá cigareta voní POUZE do chvíle, než se zapálí. Tady on dokazoval a popíral tuto teorii, protože podle kvality a vlhkosti tabáku, se po zapálení teprve dostanete k tomu, proč to vlastně děláte.

Kuřáky lze rozdělit na mnoho typů a druhů, ale většina z nich, jsou JEN konzumenti, stejně jako u alkoholu, nikoliv labužníci, fajnšmekři a něco podobného. U alkoholu si naleje "panáka" a zvrhne ho do volete, jak kýbl sraček do hajzlu, aniž by věděl, jaké to má aroma, chuť, niance, jen cítí, jak mu to teče voletem dolů a že to hřeje...

Cigareta po zapálení pokud nebude oklepnutý popel sama na sebe kvalitu prozradí tím, že bude hořet, aniž by upadl popel, při kouření vydrží do poloviny a jsou cigarety, které shoří dokonce a popel na nich neupadne!
To v případě, že ji po celou dobu necháte vyhořet na kraji popelníku.

Tím se velmi prozradí o kvalitě tabáku a jeho vlhkosti. Nabádal mně, že ty poctivé cigarety, které byly, měly skutečně dobré druhy tabáků a protože se stále zvyšoval počet lidí, kteří byli ochotní za svou "drogu" zaplatit, začaly se taky tabáky míchat, což bylo zárukou požitku.

Postupně ale, jak se monopolizoval tento obchod, začalo se taky zhoršovat jejich míchání tabáků a používání jiných druhů, za účelem zvyšování zisků! Je zajímavé, že STÁT má JEN dvě drogy, které povoluje a tím je právě tabák a alkohol! Důvod je prostý: má z toho obrovské zisky a je jen na lidech, zda budou kouřit a nebo pít!

Já jsem kouřil a několikrát přestal, ale na základě životních kotrmelců jsem se k tomu vrátil. V té době nebyla nějaká odvykací centra a taky cigarety nestály tolik, jako dnes spolu s faktem, že jejich obsah - tabák se kvalitativně rapidně zhoršil!!!

Nekouřil jsem nyní díky tomu, že jsem byl velmi nemocen a proto jsem doslova ze dne na den přestal a tím se JEN potvrdilo rčení otce, že přestat kouřit, je otázka silné vůle, což mi on sám několikrát dokázal!

Nedávno jsme byli se ženou v Holandsku, kde jsem si vzpomněl na velmi dobrý tabák DRUM, který se musel plnit do dutinek, nebo balit.
Koupil jsem si ho spolu s papírky a jeho cena mi doslova vyrazila dech, ale OK si říkám ochutnám ho po letech. Přijeli jsme domů a balit cigaretu je umění a praxe, tak jsem něco "užmolil" a zkusil si po letech zakouřit?! Napoprvé to byla PECKA!!! Kašel, nějaké dušení, prostě nezvyk a né praxe, ale asi po půlce cigarety se to srovnalo. Ten tabák byl velmi homogenní, musel jsem ho trhat, byl jemně nařezán a k tomu krásně voněl. Potom jsem si taky vzpomněl na starého pana Pavelku, hořel krásně dokonce a teprve v půlce upadl shořelý tabák, který jak říkal pokud se neodklepne může hořet i dokonce.

Skutečně po první cigaretě, jako začátku za nějakou dobu druhá, ta už byla opět ten požitek, na který jsem čekal. Měli jsme nějaké oslavy na zahradě a protože většina známých tam kouří, tak jsem jim "jednu ubalil" a řekl, aby to srovnali s tím, co si kupují a kouří. Všichni se shodli na tom, že je to obrovský rozdíl a taky ji dokouřili až k prstům a moc si pochvalovali jeho chuť. Ten první tabák z Holandska mi došel po měsíci a já se rozhodl koupit to samé u nás. Chvíli trvalo, než jsem našel, kde se vůbec prodává, ale potom jsme byl i překvapen tím, že se prodává "balička", kde si srolujete krásnou cigaretu a je jen na vás, kolik toho tabáku si tam dáte. Tak jsem se to naučil, protože ty návody doslova na cokoliv jsou katastrofa!!!

Už při otevření tabáku jsem cítil, že ta vlhkost co měl ten Holandský, není ona! Dále v té směsi byli nařezané kousky, které jsem musel předem vyndat a chci tedy napsat firmě GECO TABAK, která jej prodává a distribuuje, že stojí za hovno. Také barva toho tabáku nebyla tak tmavá, jak ten originál, ale na druhou stranu jsem litoval, že jsem si nenechal trochu toho originálu, ale ten by vyschnul. Rada na vlhkost je ta, že se uřízne tlustší plátek jablka a dá se do tabáku, který "natáhne" tu vlhkost jablka do se sebe, v nějaké dobře uzavřené krabičce, nebo igelit pytlíku.
Proto se mi líbí v Německu humidária, kde je řízená vlhkost a teplota, aby třeba u doutníků, byly tyto atributy kvality zachovány!

Jak jsem čekal, tak GECO TABAK mi může lehce říci, že skladování je otázkou prodejce a protože tento tabák se tolik nekupuje, tak tam na regále vyschnul, protože tam ležel dlouho!

Potom jsem dělal testy na mojí ženě, která je zapřisáhlý nekuřák, ale svolila s tím, že jednou, nebo dvakrát potáhne a to buď z té ručně ubalené, nebo dutinky s filtrem, nebo z té balené ručně "mašinkou".
Protože spolu degustujeme alkohol a máme své nacvičené postupy, tak jsem zcela jasně dostal odpověď, se kterou jsem se ztotožňoval i po mém testování. Ta nej, byla ručně balená a skoro na stejné úrovni v mašince ručně! Ten filtr už je jako rušivý element!!!

V minulosti musím ještě zdůraznit, jsem nikdy nekouřil víc jak, několik cigaret denně, málokdy při vyjímečné události jsem vykouřil 18 - 20, ale druhý den kašel, sucho v krku, dráždění a nakřáplý hlas a prostě ta negativa s tím spojená. A to jsem kouřil to, co bylo tehdy to NEJ!
JPS, ROTHMANS, PALL MALL, CHESTERFIELD, BENSON and HEDGES, VICEROY, BELVEDERE, atd.

Velmi dobrá kvalita cigaret byla v Anglii, kde sice byly drahé, ale pokud jsem si koupil Bensonky tady a anglické pro srovnání, tak jsem se těch "našich" snažil rychle zbavit, jak velký to byl rozdíl!!!

Jednou mi vyprávěl známý otce ze SYDNEY, že nějaká tabáková firma se snažila dostat na jejich trh a měli velmi dobré cigarety asi 5 let za dumpingovou cenu! NIKDO nevěřil, že můžou být tak dlouho pod cenou, když srovnatelné cigarety byly o mnoho dražší! Když si na ně lidi zvykli, tak najednou JEN srovnali ceny s konkurencí a tu ztrátu dostali zpět asi za rok a půl!!!
Tak velkej je to byznys!!!
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

cocot   
26.10.2018 23:36
Bydliště: Muslimice - North Bohemia
1419 84 1304 
Doutníky - tak to je EXTRA liga :)))
 

 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

cocot   
26.10.2018 23:41
Bydliště: Muslimice - North Bohemia
1419 84 1304 
Doutníky - VELMI drahej koníček :)))
 

 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Jiřka   
27.10.2018 17:51
Bydliště: Praha
365 382 
Já jsem před 32ti lety jednoho dne zjistila, že čekám dítě. Přestala jsem obratem kouřit. A už nekouřim. Teď si tak 2x do roka z legrace jednu cigaretu zapálim, abych zjistila, že zase dál kouřit nebudu, že jsem o nic nepřišla..
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
27.10.2018 19:13
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6833 109 3636 
  Jiřka napsal(a):    Já jsem před 32ti lety jednoho dne zjistila, že čekám dítě. Přestala jsem obratem kouřit. A už nekouřim. Teď si tak 2x do roka z legrace jednu cigaretu zapálim, abych zjistila, že zase dál kouřit nebudu, že jsem o nic...

.... ....já když jsem zjistil, že čekám dítě...tak jsem začal kouřit...a chlastat...

...když se "TO" narodilo, tak jsem zase přestal...Globusky, Letky, Partizánky, Lípy a největší lahůdka Detvy....popřípadě tabák v paklíku...jmenoval se BAČA...Olšanské papírny nám vyrobili...papírky..hrůza...takže lepší byla dýmka...nebylo to pravé, RUM, Raketa a Tesavela mě také nějak nedělalo dobře.....no ...nějak jsem přežil...jen pivo mě dnes nepřipadá tak dobré jako kdysi
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
06.02.2019 13:05
Bydliště: Praha
9099 604 7606 
Co na tabák říkají kineziologické testy - citace z Moc versus síla od Davida Hawkinse:

"Neúspěch v boji proti určitým nemocem nebo dosud marné hledání účinného léku jsou často způsobeny tím, že rozum často omezuje sám sebe. Klamné odpovědi často znemožňují odhalení správných příčin. Například v současnosti převládá dogma, že tabák způsobuje rakovinu. Náš výzkum však ukázal, že organicky pěstovaný tabák je kineziologicky silný, zatímco komerční tabák byl při testech slabý. Před rokem 1957 se tabák nepovažoval za karcinogen, ale dnes je za něj pokládán v důsledku používání chemikálií při jeho zpracování. Pro boj s rakovinou plic u kuřáků existují i jiné prostředky. Výsledky výzkumu zveřejněné v roce 1995 v časopise Science ukazují, že jeden gram vitaminu C denně zabraňuje poškození buněk způsobené kouřením. Dalším řešením je určit karcinogenní chemikálie používané ve výrobním procesu a vyloučit je z něj."

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Persi   
10.07.2019 00:42

36 59 
  Mastičkář napsal(a):    Zdravím všecky. Tak jak jste na to kdo s tabáčkem? Já ač jsem letos zasel hodně pozdě, někdy v dubnu, tak rostlinky viržinského tab. ze semínek co jsem měl ještě od farkas se po počáteční nechuti a suchém jaru,...

Je to už starší příspěvek, ale nedá mi, abych neřekla, že můj děda pěstoval tabák ve velkém a prodával.
Olamovaly se listy ze spodu postupně jak zrály a pak se navlékaly za pomoci velké jehly na špagát a sušily se zavěšené v stodole. Takže na tabák hlavně průvan.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Persi   
10.07.2019 00:47

36 59 
Prosila bych o radu,
kde koupit Canabis mast, která neřeší jenom kosmetiku, ale je na bolest kloubů a pod.
Děkuji.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
10.07.2019 14:33
Bydliště: Praha
5906 567 5889 
  Persi napsal(a):    Prosila bych o radu, kde koupit Canabis mast, která neřeší jenom kosmetiku, ale je na bolest kloubů a pod. Děkuji.

Ahoj, zkus o to napsal Ourelovi. Je to domácí výroba a pln nadšení jí rád kde komu podsouvá.

https://www.omforum.cz/nsz.php?pro=413
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Zbyněk   
17.09.2020 21:18
Bydliště: Mělnicko
Prosím o radu: Coby prvopěstitel tabáku mám trochu zmatek v tom kdy sklízet, píše se když žloutnou listy jenže ony nežloutnou, naopak tabák roste jak zběsilej. Zde jsem se dočetl že tabák sklízíte a zpracováváte zelenej, balíte do kokonů. A jak dál? Fermentovat za studena či za tepla? Za jakých podmínek a jak dlouho? A co dál?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

la   
19.09.2020 13:22
Bydliště: Brno
286 62 580 
Tabák se dá i takto.Receptů je spousta.
https://www.prodejstromku.cz/clanek/jak-pestovat-tabak/
nebo
https://www.pestik.cz/module/csblog/post/378-11-sklizen-suseni-a-fermentace-tabaku.html#gref
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

la   
20.09.2020 13:12
Bydliště: Brno
286 62 580 
Ještě pro fajnšmekry podrobně
http://www.dymka.net/bb/viewforum.php

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

VITAV   
24.10.2020 10:18
Bydliště: Vysočina
10 
  Zbyněk napsal(a):    Prosím o radu: Coby prvopěstitel tabáku mám trochu zmatek v tom kdy sklízet, píše se když žloutnou listy jenže ony nežloutnou, naopak tabák roste jak zběsilej. Zde jsem se dočetl že tabák sklízíte a zpracováváte...


 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 
Návod z r. 1947.
Návod z r. 1947.
(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
 
Návod z r. 1947.
Návod z r. 1947.
(Dostupné jen pro přihlášené uživatele) 
 
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Merlin   
25.10.2020 00:32
Bydliště: Blava
42 68 
Pozde si zasadil ten tabak, drahy priteli.
Tabak se zacina sadit do paraku v unoru a pykyrovat v breznu, vysazet se musi jiz koncem dubna.
Vim ze je to problem, ponevac letosni rok byl jeste v kvetnu neuprosny na prizemni mrazy, ale ono je to tak.
Problem je, ze i kdyz se globalne otepluje a je to znat, tabak je teplomilna rostlina, zejmena ty druhy, ktere sou chutne, tedy virginie, burley, havana..
Take je problem, ze odrudy virginie, ktere maji kratsi vegetacni obdobi, co se pestovali treba na jiznim Slovensku, dnes jako semena neexistuji.
Letosni rok, pro tabak nebyl nic moc.
Teplomolne odrudy, dostali na prdel a prezili obvykle ty "ozembouchy", jako pueblo, nebo jemu podobne silne a chladu odolne druhy.
Pred 6ti lety, se v okoli Bratislavy, podarilo vypestovat do sklizne uspesne, take havanu a orientalni tabak, co se ale povede jednou za 3-6 let.
..........
Take je mozne, ze si nevystipaval zalistky, nebo si nestrihal kvety, zejmena v konci leta.
spomaluje se tak cyklus te rostliny a zelena se jeste ted.
Na "sun crued" je teda pozde, jedine co muzes risknout, je nechat ty rostliny dokud je to mozne venku a az prijdou mrazy, sezbirat ty listy a naveset je v miste, kde nemrzne, treba na pude a nasledne je vlhcit a protrepavat, aby se aspon castecne rozlozil chlorofyl, jeste pred fermentaci. Pak tomu po odrapikovani, doprat delsi fermentaci z pridanim trochy cukru.
Ale nebude to chutnat tak, jako prave ty pocinajici zloutnouci listy virginie a nasledne dosuseni na konci leta na pude.
Takoveto sezloutnute listy prirozene, se nemusi prakticky fermentovat, maji takovou typickou chut, jako startky.
Ale opravdu tento rok, nebyl prilis vlidny, na brzky sber.
Fermentaci se to ale da zachranit.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

farkas   
25.10.2020 20:54
Bydliště: Střední Čechy
2931 344 3997 
  Merlin napsal(a):    Letosni rok, pro tabak nebyl nic moc. .......... Take je mozne, ze si nevystipaval zalistky, nebo si nestrihal kvety, zejmena v konci leta. spomaluje se tak cyklus te rostliny a zelena se jeste ted.

Děláš z toho moc velkou vědu.
Letos jsme vypěstovali 90 virgínských tabáků a dorostly jako obvykle nad 2 m.
Výsev první jarní den a na záhony šly na konci května. Nevím, o jakých zálistcích píšeš a zrovna tak nechápu, proč čekáš, až rostlina spodní listy odžije a ony zežloutnou a ztratí nikotin i hmotu. To se pak nediv, že to chutná jako startky.
Listy tabáku se sklízejí v okamžiku, kdy nemají sílu se večer nebo před deštěm přimknout ke kmeni rostliny.
Příští rok zkusím pokusně nekosit kvetoucí vrcholy. Rostlina se pak větví a namísto růstu listů tvoří další květenství.
Rok byl úplně super, ale velikost a kvalita rostlin tabáku není tolik závislá teplotě a srážkách, jako na složení půdy, ve které roste. Záhony na tabák se připravují s ročním předstihem. Tam je to po agrotechnické stránce poněkud složitější.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Merlin   
26.10.2020 23:38
Bydliště: Blava
42 68 
Ja nevim proc, ale kdyz se nevystipou zalistky, rostlina nema silu, listy ma male a moc to ani nechutna.
Rok nebyl dobry pro to, ze hodne prselo a take z jara byli mrazy a to celkem slusne, kdy mnoho rostlin skratka umrzlo.
Ja pestuji hlavne hodne teplomilne tabaky, kvuli chuti, zejmena mam rad ty kubanske.
Pro orientalni odrudy, sem si udelal cestu i na Krete, nekolik stovek km, dohromady pres par tisic, ponevac tam se tabak pestuje zajimavy.
Letos ty orienty umrzly vsechny.
Ty teplomilne odrudy ne kazdy rok vyjdou, to mam vyzkouseno. Nedelam to na hektarove vynosy, ale rozdil v pocasi se na tom podepisuje kazdy rok.
Kupr. perique a harow velvet a dalsi, vyjdou chutove ruzne, nejenom kvuli pude, ale podle slunce a vlahy, ktera se neda uplne osalit ani umelou zavlahou.
Dalsi veci, ktera rozhodne o konecnem obsahu nikotinu, je primichani tabaku typu rustica, nebo skratka selskeho tabaku, ktery zas nechutna dobre, ale dobre se micha do smesi. Idelani je pueblo a dalsi, tam to staci dat jako koreni, nikotinu je pak dostatek.
Nikotin se nerozklada od slunce zloutnutim listu, ale dlouhym lezenim a fermentaci. Nikotin v tabakovych listech neni v ciste forme, je tam v podobe soli z kyselin, jablecne, citronove atd..
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
27.10.2020 11:02
Bydliště: Praha
9099 604 7606 
  Merlin napsal(a):    Ja pestuji hlavne hodne teplomilne tabaky, kvuli chuti, zejmena mam rad ty kubanske. ... Letos ty orienty umrzly vsechny.

Tak mě napadá, jestli by v tom našem podnebí nedozrávaly do své plné chuti nějaké méně teplomilné odrůdy?
A nebo když už mermo mocí toužíš po něčem co je doma v tropech, tak co to pěstovat ve skleníku.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

farkas   
28.10.2020 07:46
Bydliště: Střední Čechy
2931 344 3997 
  Merlin napsal(a):    Nikotin v tabakovych listech neni v ciste forme, je tam v podobe soli z kyselin, jablecne, citronove atd..

Nikotin není žádná sůl, ale alkaloid kyseliny nikotinové - vitamínu B3 niacinu.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

farkas   
28.10.2020 08:02
Bydliště: Střední Čechy
2931 344 3997 
  Poota napsal(a):    Tak mě napadá, jestli by v tom našem podnebí nedozrávaly do své plné chuti nějaké méně teplomilné odrůdy? A nebo když už mermo mocí toužíš po něčem co je doma v tropech, tak co to pěstovat ve skleníku.

Tabák není vinná réva. Jeho plody jsou tobolky a to fakt není žádné ovoce, kde se délka slunečního svitu na chuti vždy projeví. Pěstování tabáku ve skleníku jen prodlouží vegetační dobu. Finálnímu vzrůstu i kvalitě listů spíš uškodí.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

  Str.: 1, 2, 3, 4  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License