Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Vzestup lidské společnosti     (str. 1 z 13)
Sekce: Člověk, společnost a globální otázky
   |   Rolovat dolů
Str.: 1, 2, 3, ... 13  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

ourel   
08.10.2020 09:28
Bydliště: Praha
627 79 1078 
Děkuju Adamovi za založení vlákna. Na různých webech a v některých mediích občas zaznamenáme, že lidstvo prochází transformací, což znamená, že je lidstvo na vzestupu na vyšší úroveň. Co to ale znamená ? Doufejme, že to znamená též vzestup na vyšší duchovní úroveň, která vždy zaostává za vyspělostí technologickou. Já bych si dovolil nastínit svůj pohled z té "praktické" stránky. Ne každý se mnou asi bude souhlasit, ale je to můj pohled a názor.
V bližší budoucnosti bych viděl několik jevů, které pravděpodobně nebudou zavedeny současně a najednou, ale budou se pozvolna objevovat.

- Čtyřdenní pracovní týden.
Nutno podotknout, že někteří už ho mají a to i v mém okolí a nemůžou si ho vynachválit. Život podle těchto lidí dostal nový rozměr. Více času na své aktivity i odpočinek, méně stresu. Na druhou stranu tento systém má i své odpůrce. Těm bych vzkázal, že za posledních 50 let vyrostl výkon ekonomiky díky novým technologiím o tisíce procent. Bohužel, někde ty nové technologie využívají spíš ke špízování, šmírování a peskování lidí a zaměstnanců. Je však nutno podotknout, že tento systém zřejmě nepůjde zavést všude, zejména v některých segmentech výroby, uživatelské podpory, nepřetržitém provozu, atd.

-Základní nepodmíněný příjem
Ten je momentálně docela probíraný v mediích. V USA už ho částečně zavádějí, především díky koronakrizi. Říkají tomu Hellicopter money. Každý dostane měsíčně určitou částku, bez ohledu na to, zda pracuje, nebo ne. Může to být určitá kompenzace za ztrátu příjmu v krizi, na druhou stranu většina lidí z této částky nevyžije, takže pracuje stejně dále. Je tu ale výhoda překlenutí určitého problematického časového období bez nutnosti se někde doprošovat o podporu, ponižovat se, něco prokazovat, atd. Je to další krok k větší svobodě, protože i finanční svoboda je důležitá. Člověk prostě nemusí vzít první blbou práci, aby neskončil na ulici, ale může nějakou dobu čekat, než bude dělat to, co ho opravdu naplňuje a to je myslím důležité. Zcela určitě to přispěje k úbytku kriminality, kdy někdo někoho přepadne třeba kvůli stokoruně, omezí bezdomovectví, sníží frustraci, stres, napětí, nemoci, atd. Rozhodně to ale neznamená to, jak uvádí některá pomýlená media, že všichni budeme mít stejně peněz, to je nesmysl. V našich krajinách by to rozhodně nebyla nijak výrazně vysoká částka, ale jen jakási záchranná pojistka. I tak to ale považuju za pozitivní. V současnosti probíhá roční evropská petice za zavedení základního přijmu: http://www.vseobecnyzakladniprijem.cz/

-Čistá, levná a decentralizovaná energie
Tady mám na mysli především zbavení se špinavých zdrojů, jako uhlí, atd., ale taky omezení vlivu velkých energetických gigantů. Dnes si může každý dát na střechu solární panely o výkonu do 10kw bez povolení (pokud nebude dodávat energii do sítě), tedy pro vlastní využití a spotřebu. Je to takový první krok. Efektivita solárních panelů se stále zvyšuje, takže dnes se už vyrábí panely o výkonu 600w (perovskit), takže ani není potřeba taková velká plocha střechy. Podmínky v našich krajinách nejsou úplně ideální pro celoroční využití a též jsou pro ostrovní využití této technologie potřeba zatím celkem drahé baterie. Proto též doufám v postupný rozvoj a zavedení technologií probíraných zde na foru, jako jsou magnetické motory Infinity.sav, Yildiz, atd., a dále pak pro ohřev, jako kavitace, studená fůze, atd. Vím, že proti těmto technologiím jsou určité tlaky ze strany energetických a lobbistických skupin a tak je to běh na delší trať, ale i tak doufám, že jednoho dne tyto technologie prorazí. Bude to jeden z největších zlomů a důležitých okamžiků v historii lidstva.

-Elektrifikace dopravy
Teda pokud to stihnem a všichni se tu neudusíme. Za kámen úrazu pro současnou civilizaci považuju spalovací a chemické technologie pohonu. Elektrifikaci na bateriová vozidla vidím jako první krok.
Baterie jdou stále dopředu a Tesla na svém zářijovém Battery day představila opět lepší baterky pro zhruba jeden a půl násobný dojezd jejich elektromobilů a celkově větší životnost a taky ekologičnost, jako např. bezkobaltové baterie. Zároveň Tesla navýšila výrobní kapacity linek a továren, takže by potenciálně mohla dodat všech 300 milionů osobáku pro americké domácnosti.
Navíc do 3 let Tesla uvede elektromobil s cenou do půl milionu Kč bez dotací.Ve sdružení Gaia, kterou sleduju, díky tomu napsali, že ropné technologie to mají spočítané a musí to vidět i ten poslední odpůrce elektrifikace. A to je teprv začátek.
I tak, ale baterie považuju za jakýsi mezikrok, před magnetickými, radiatními a jinými technologiemi, které umožní v budoucnu prakticky neomezený dojezd. Popřípadě baterie, které budou schopny dodávat energii po několik let. To je ale běh na delší trať.
Další potenciál vidím ve vzdušné přepravě a to ve využití antigravitačních dronů, jako ten, který sestrojil Alexey Chekurkov (Gravilet) a ostatní na netu se ho snaží napodobit. Nechci říkat přímo létající talíře, protože každý si pod tím hned představí ufo a mimozemšťany, ale to rozhodně neznamená, že by tato technologie nešla vyrobit zde, na Zemi.Vše na pohon elektrogravitační, Biefeld-Brown, iontový vítr, plazmový, atd. Žádné spalovací turbíny.

-V neposlední řadě vidím další soubory jevů a opatření k šetrnosti k planetě a přírodě, jako např. omezení tzv. kurvítek, aby se výrobek rozbil těsně po záruce a nešel opravit a člověk si musel koupit hned nový.
O to se už EU taky snaží, je tu pokus o plošný zákaz těchto kazítek a dále Právo na opravu, kdy výrobce bude muset po deset let vyrábět náhradní díly a zveřejnit dokumentaci k výrobku.
Z tohoto pohledu výrobců, rychlé plánované životnosti výrobku a ukončení jejich funkčního stavu by se vlastně na ekonomiku dalo nahlížet jako na neustálou přeměnu surovin v odpad.
U odpadů bych viděl jako budoucnost především třídění, recyklaci a zpětné využití. Ne každý ví, že např. z plastů jde zpět vyrobit "ekologické" palivo a to až letecké kvality pro využití v dopravě. Proces se jmenuje pyrolýza. Dokonce to funguje už i v Čechách.
Jako další bych viděl lokální výrobu a spotřebu, aby se spousta věcí, jak je pro EU typické, nemuselo stále převážet těžkými kamiony sem a tam.
Dále potom v pokročilejší fázi vývoje lidstva bych viděl skoncování s většinou známých nemocí, což by asi byla rána pro farma lobby, ale dobré pro lidstvo. K tomu bych jako první krok viděl větší uplatňování energetické léčby oprotí farmakoligii, protože energetické metody jsou efektivnější a mají méně vedlejších účinků.

To je zatím asi skoro vše, co mě napadá pro zlepšení lidské společnosti. Určitě je ale spousta dalších ne méně důležitých věcí. A nebo naopak s něčí z toho nemusí každý souhlasit.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Had   
10.10.2020 21:11
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1309 87 1383 
Napsal si to hezky, ale dnes mám dojem, že se vyhlásí nějaké heslo, třeba za čistou přírodu, lepší hospodaření s vodou, ale naplnění toho hesla se očekává od někoho jiného.
Vzdělanost a moudrost se bohužel celkově snižuje, tím se projevují s tím souvisejícími jevy.
Vše se převedlo na peníze.
Vše se převádí a hodnotí pouze penězi.
Těch co nepodlehly televizní propagandě a duchaplným nekonečným seriálům je velmi málo.
Ale naděje umírá poslední.
Jediné v čem naše civilizace je skutečně vyspělá je to, jak efektivně zabíjet.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ourel   
16.10.2020 19:36
Bydliště: Praha
627 79 1078 
Tohoto pána ze Slovenské Akademie Věd si vždy rád poslechnu.
Profesor Petr Staněk o současné i budoucí situaci...

https://www.youtube.com/watch?v=36f4KfsoN6Q
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
16.10.2020 20:43
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 84 1820 
  ourel napsal(a):    Tohoto pána ze Slovenské Akademie Věd si vždy rád poslechnu. Profesor Petr Staněk o současné i budoucí situaci... https://www.youtube.com/watch?v=36f4KfsoN6Q

Také ho mám v databázi zajímavých osob, které stojí za to si poslechnout.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

pdob   
19.10.2020 13:42
Bydliště: Liptov
200 15 252 
Ourel napísal: Já bych si dovolil nastínit svůj pohled z té "praktické" stránky. Ne každý se mnou asi bude souhlasit,....máme podobné pocity , žiaľ bolestne si uvedomujem že to asi ešte dlho bude utopia. Ruku na srdce myslíš si , že sa tí najbohatší dobrovolne vzdajú "svojho" majetku?
Vďaka za všetkých, ktorí pomáhajú otvárať oči . Aj Pavol Ľupták je dobrý: https://www.youtube.com/watch?v=8RVpl9h42RQ dosť zrozumitelne vysvetľuje súvislosti okolo peňazí. Aj v iných videách na svojom kanáli.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ourel   
31.01.2021 13:17
Bydliště: Praha
627 79 1078 
Tohle mi přišlo mailem od jednoho našeho člena...
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa   
02.02.2021 16:43
Bydliště: Masada
2308 134 2179 
  ourel napsal(a):    Tohle mi přišlo mailem od jednoho našeho člena...

Se zájmem jsem přečetl. Jen mne to přivedlo k myšlence bioreplikátoru, která je čistě pozemského původu a již se rozběhla naplno. Vakcinace mRNA vakcínou - tedy první umělý zásah do lidské DNA. Mesenger RNA je údajně používán jako vakcína proti covid-19, ale zlověstné jest, že původci, toliko známý manželský pár se svou nadací, jsou v podstatě šílenými eugeniky, kteří se snaží "žuchlešťovat" lidskou rasu i bez jejího plného chápání dopadu a tedy i souhlasu. Bioreplikátor pak bude každý vakcinovaný touto technologií a jako mesengerRNA se jen použije kódování např. pro "replikaci silných, nepříliš inteligentních a velmi poslušných" budoucích pokolení vojáků, policistů a v podstatě univerzálních !otroků!. No a proč to ti vzácní "humanisté" dělají? No aby na přání zákazníků (i z řad mimozemských entit) mohli dodávat patřičný "workforse". No vždyť "je na světě lidí jako sra.ek, Kefalín." To bude byznys lepší než Windows......
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
23.03.2021 15:11
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6832 109 3636 
Toto vlákno se jmenuje .."Vzestup...."
Zde je úvaha o tom, co nás pravděpodobně čeká....po stránce finanční....vím, peníze nejsou vše, ale je to "transformátor" naší práce....jak bude v nedaleké budoucnosti???...doporučuji přečíst a udělat si vlastní úsudek...a také se podle toho zachovat...každý po svém....i zde je na místě rčení..."štěstí přeje připraveným...."

https://nazory.aktualne.cz/komentare/kdo-prezije-covid-dostane-vyssi-dane/r~7df280a08b3c11ebb234ac1f6b220ee8/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=c1-zena&utm_term=position-4&utm_campaign=Aktualne
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ourel   
23.03.2021 17:58
Bydliště: Praha
627 79 1078 
  martin11 napsal(a):    ....jak bude v nedaleké budoucnosti???..

Můj názor je takový, že v této krizi a po ní se ukáže, co je a není důležité. Lidi postupně začínají přicházet na to, že asi nebude nutné kupovat každé dva roky nové auto, každý rok mít nový mobil, drahé značkové oblečení a kabelky a spousta dalších cetek a zbytečně se obklopovat hmotou, kterou v podstatě k životu nepotřebujeme. Musíme tedy někde bydlet, něco jíst, něčím jezdit a aspoň občas se nadechnout (mořského) vzduchu někde na dovolené.Taky bude důležité dělat smysluplnou práci, která nás naplňuje. Práce pro lidi bude čím dál, tím méně. Spousta věcí ze starého světa asi vymizí. A ano, ten zbytek možná zdraží. Ale nebude to tak zásadní, pokud zase ušetříme za spoustu věcí, které k životu již nepotřebujeme ?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
23.03.2021 21:37
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6832 109 3636 
  ourel napsal(a):    Můj názor je takový, že v této krizi a po ní se ukáže, co je a není důležité. Lidi postupně začínají přicházet na to, že asi nebude nutné kupovat každé dva roky nové auto, každý rok mít nový mobil, drahé značkové...

...je to začarovaný kruh....někdo musí vyrobit ty telefony, auta, značkové oblečení, protože nic jiného neumí....řemeslníci vymírají, jsme samej dealer, makléř nebo ekonom či jen úředník někde - ale hlavně v teple kanceláře. ne že jich není třeba, ale budou chybět lidi tam, kde byli dříve. Stroje a roboti to nezvládnou a i roboti potřebují ke svému vzniku zase jen "řemeslníky" a ti nejsou....
...Práce bude méně, ale více kvalifikované...přibude více sociálních případů...a to povede kam?....jojojo, vývoj jde po spirále...a jsme tam, kde jsme byli před 150 roky. Školní případ ...dělníci rozbili stroje, protože jim vzali práci...
...a co s tím,...... musí se vymyslet nepřítel....mno myslím, že to jsme už někdy někde slyšeli
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ourel   
24.03.2021 08:41
Bydliště: Praha
627 79 1078 
  martin11 napsal(a):    ...Práce bude méně, ale více kvalifikované...přibude více sociálních případů...a to povede kam?.... Školní případ ...dělníci rozbili stroje, protože jim vzali práci...

Ano, práce bude méně. A z toho důvodu přicházejí ze všech možných zemí i koutů světa návrhy na zkrácení pracovního týdne na 4 dny. Myslím, že je to velice dobrý nápad. Od průmyslové revoluce produktivita vzrostla raketově, ale lidi z toho zatím moc neměli. Pokud by se pracovalo kratší čas, byla by práce pro víc lidí. A ty lidi budou celkově zdravější a šťastnější, což si myslím, že je pro společnost přínos.

Viz třeba: https://www.youtube.com/watch?v=d-zYbaYCiKs

https://archiv.ihned.cz/c1-66899100-vyssi-produktivita-a-stastnejsi-zamestnanci-spanelsko-otestuje-ctyrdenni-pracovni-tyden

Co se týká sociální stránky, tak některé země už zkoušejí základní příjem. Podle mě je lepší nějak zabezpečit lidi, pro které zrovna nebude práce, ať už dočasně, nebo dlouhodobě. Ty lidi aspoň nebudou dělat takové problémy, jako v případě, že by neměli nic. Navíc mi to přijde daleko lepší řešení, než něco rozbíjet, nebo třeba rozpoutat válku, všechno rozmlátit a začít znova. To už tu bylo.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Theophil   
24.03.2021 11:12
Bydliště: Valtice
101 28 206 
Věřím, že přichází doba kdy lidé změní pohled na mnoho aspektů svého života. Stačí si uvědomit, že vše čím jsme, co známe a jak vnímáme svět je dáno výchovou. Od malička nám někdo říká co je co a jak se dívat na věci, pak si uvědomíme, že nás naprogramovali k obrazu svému a naše myšlenky nejsou naše. Rád bych dal k zamyšlení např. zdali známe skutečnou historii lidstva, jsou i tací co tvrdí, že :
Největší podvod v dějinách lidstva, jsou dějiny sami.

Utajené dějiny Sibiře
https://www.youtube.com/watch?v=7CJKQl65oWk

https://www.youtube.com/watch?v=qiOM1-vVFEU

Gdaňsk a Westerplatte - zasypané město jako němý svědek manipulace s historií?
https://www.youtube.com/watch?v=mflRHcb9UQk

CHRONOLOGY 2.0
https://www.youtube.com/watch?v=551S5Kkq8yQ
Pro ty co neovládají plynule francouzštinu lze zapnout titulky.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

ourel   
24.03.2021 16:10
Bydliště: Praha
627 79 1078 
Je pravda, že výklad historie byl vždy upraven podle toho, kdo byl zrovna u moci.

Podobné video na tohle téma: Skrytá historie lidstva

https://www.youtube.com/watch?v=Fc-bjjVp-oA
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Píďalka   
24.03.2021 22:29
Bydliště: ČR
1379 446 1788 
  martin11 napsal(a):    Toto vlákno se jmenuje .."Vzestup...." Zde je úvaha o tom, co nás pravděpodobně čeká....po stránce finanční....

No, nějak mi přijde, že zbohatlíci z nás nezbohatlíků učiní za chvíli miliardáře, kteří si pro výplaty a důchody budou jezdit dvakrát denně s kolečkem, tedy alespoň ti, kdo přežijí tuhle hrůzovládu a koupí si kolečko včas, dokud na něj mají a dokud je má kdo vyrábět. Možná jsem ale jen nenapravitelný optimista a sešlou na nás nějakou měnu.

Píďalka.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Sam   
25.03.2021 09:42
Bydliště: tady i tam
60 72 
„Kočka není pes“, ta věčná polarizace. Všechno je to průběh.
 
Tady je třeba se zamyslet nad tím jak skutečně lidská bytost funguje a s čeho se skládá. Jaká část funguje na „elektriku“ a jaká na Volnou energii (Lásku). Zdroj. Skutečností je fakt že v posledních letech se člověk rychle vyvinul v té „elektrické“rozumové části, zatím co přirozené principy jsou tímto překryty a vedeny k zapomenutí(předány vládě rozumu). Samozřejmě že to neznamená konec její existence. Jde jen o to umět se zastavit a přijít na to. Prohlédnout. Systémy které jsou uváděny v odkazu níže a autořitˇi kteří je vymýšlejí to samozřejmě dobře vědí. Proto to hezky motají všechno dohromady.:-))

https://m.vk.com/wall-199284310_36526
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Grey83   
06.07.2021 16:37
Bydliště: Romane
Já jsem samozřejmě taky rád různé aktivity a aktivní volný čas obecně, ale v poslední době to stalo se objeví spoustu volného času a řekněme si odpočinout a vydělat https://www.svetovakasinaonline.cz/ skvělá alternativa k večeru s tv objala. Takže raději takový volný čas
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Had   
08.07.2021 08:04
Bydliště: Tam kde hřmí stihačky
1309 87 1383 
  Grey83 napsal(a):    Já jsem samozřejmě taky rád různé aktivity a aktivní volný čas obecně, ale v poslední době to stalo se objeví spoustu volného času a řekněme si odpočinout a vydělat https://www.svetovakasinaonline.cz/ skvělá alternativa...

Toto mi připadá spíše jak reklama na kasíno
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Hana   
11.08.2021 12:29

684 47 951 
Tři zkoušky inteligence pro lidstvo:
1. strašlivý vir (máme za sebou)
2. strašlivá přírodní apokalypsa (právě probíhá)
3. strašliví mimozemšťané (připravuje se)
Jak se zachováš ?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa   
11.08.2021 19:31
Bydliště: Masada
2308 134 2179 
  Hana napsal(a):    Tři zkoušky inteligence pro lidstvo: 1. strašlivý vir (máme za sebou) 2. strašlivá přírodní apokalypsa (právě probíhá) 3. strašliví mimozemšťané (připravuje se) Jak se zachováš ?

Důvěřuj a věř. Boží láska pomáhá a léčí.

Zlo / Satan -je mocný-, ovládá celé civilizace a snaží se ovládnout všechny dimenze vesmíru.
Láska (k přírodě, živé i neživé, k bližním a k životu takovému jako celku.....)/ Bůh -je všemocný-....

(jen ukázka jedné z možných alternativ řešení pro inteligentní hloubavé jedince s vyvinutou intuicí a smyslem pro kolektivní vědomí a jeho posilování a růst)
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa   
11.08.2021 20:00
Bydliště: Masada
2308 134 2179 
  Hana napsal(a):    Tři zkoušky inteligence pro lidstvo: 1. strašlivý vir (máme za sebou) 2. strašlivá přírodní apokalypsa (právě probíhá) 3. strašliví mimozemšťané (připravuje se) Jak se zachováš ?

Vrátím se k podstatě, ke kořenům, k tradici, k dobru, ke stvoření, k přírodě, k přirozenému vývoji a řešení všeho pro život důležitého,....ke Stvořiteli.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Str.: 1, 2, 3, ... 13  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2024 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License