Skalárními vlnami se celoživotně zabývá německý profesor Konstantin Meyl, který vydal na tohle téma řadu knih, jejichž přehled je v příloze. Většina jeho publikací je v němčině, nebo angličtině. Pokud by některá jeho kniha někoho zaujala, výtisky jsou dostupné u JIHa v papírové podobě.
Na netu je možné vidět např. videa, kde někdo sestavil malý skalární vysílač a naladil přenosné radio na jeho frekvenci. Radio vložil do dvou plechových uzavřených krabic a ještě několik set metrů, možná pár kilometrů od vysílače byl z něho slyšet signál.
Tento efekt skalárních vln je prý způsoben speciální konstrukcí antény, zvané cívka Caduceus, kde jsou na sebe kolmé vodiče. To způsobí, že se vzájemně vyruší elektrická složka a magnetická složka a zbyde čistá energie.
S velkou radostí vítám, že jste otevřeli tuto "Pandořinu skříňku".
0
0
ourel 13.03.2021 22:46 Bydliště: Praha
670
80
1121
Pro případné zájemce uvádím seznam knih od Konstantina Meyla, které jsou k dispozici:
Self-consistent Electrodynamics
scalar wave Transponder
Scalar wave technology1
Scalar wave Medicine
Nuclear Physics and Fusion to Nanotechnology
Neutrino power
From vortex Physics
From objectivity
Elektromagnetische Umweltvertraglichkeit
DNA and cell resonance
Bradcasting of the Gods
0
4
ourel 12.08.2021 22:23 Bydliště: Praha
670
80
1121
Konstrukce skalárního vysílače
Skalární vlny mě zaujaly na tolik, že jsem sestavil malý skalární vysílač podle schema od J.L.Naudina. Je tam malý obvod vysílače a speciálně vinutá cívka Caduceus, viz můj příspěvek výše. Jako zdroj signálu je v Naudinově obvodu použit časovač 555 pro zdroj tónu. Tento obvod jsem nahradil výstupem z PC (notebooku), který jsem připojil na vstup vysílače. Na notebooku je pak spuštěna stránka s tónovým generátorem, případně hudba z Youtube. Jako Faradayovy klece jsem použil dvě kovové krabice - menší od sušenek a větší od nářadí. Po vložení mobilního telefonu už jen do jedné (menší) kovové krabice se na něj nedalo dovolat a byl nedostupný. Stejně tak po uzavření v krabici přestalo hrát rádio, kde byla naladěna FM stanice. Naproti tomu, po vložení radia naladěného na frekvenci kolem 150 kHz ze skalárního vysílače na dlouhých vlnách byl slyšet jasný a zřetelný tón i zřetelná hudba a to i přes obě uzavřené plechové krabice.
Jednoduchý pokus tedy potvrdil, že skalární vlny mají větší prostupnost prostředím včetně kovu a to pravděpodobně díky speciálně vinuté cívce Caduceus.
Na závěr bych rád poděkoval panu Lampírovi, který se zabývá převíjením elektromotorů, za pomoc při navinutí primární budící cívky.
ourel napsal(a):Jednoduchý pokus tedy potvrdil, že skalární vlny mají větší prostupnost prostředím včetně kovu a to pravděpodobně díky speciálně vinuté cívce Caduceus.
Podobně se chová Mišinova cívka.
0
0
E_man 14.08.2021 12:59 Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217
85
1824
ourel napsal(a):... Po vložení mobilního telefonu už jen do jedné (menší) kovové krabice se na něj nedalo dovolat a byl nedostupný. Stejně tak po uzavření v krabici přestalo hrát rádio, kde byla naladěna FM stanice. Naproti tomu, po...
Myslím, že by se měly pokusy srovnávat při stejné frekvenci.
Frekvence mobilu, frekvence FM a 150kHz jsou diametrálně rozdílné frekvence!!!
0
2
E_man 16.08.2021 19:46 Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217
85
1824
Shodou okolnosti je na E-Cat Worldu už 14 dní toto téma diskutováno ve vláknu "Úvod do skalární fyziky" viz odkaz https://e-catworld.com/2021/07/31/video-introduction-to-scalar-physics/ .
V diskuzi pak "náš známý" Zephir uvádí jednoduché schéma pro pokus viz obrázek.
K obrázku uvádí, cituji"
Simplest scalar wave device is planar mica capacitor charged to a high DC voltage. Introduction of another voltage signal (this time AC) leads to emanation of scalar waves at the capacitor plane, which can be detected with similar charged capacitor.
Nejjednodušší zařízení skalárních vln je planární mica kondenzátor nabitý na vysoké napětí. Působením jiného (střídavého) napětí vede k uvolnění skalárních vln na deskách kondenzátoru, které mohou být detekovány podobně nabitým kondenzátorem.
Zatím na to názor nemám, ale za pokus by to stálo!
E_man 17.08.2021 11:22 Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217
85
1824
JIH napsal(a):Najít není problém, spíše zaplatit...
https://eu.mouser.com/ProductDetail/Cornell-Dubilier-CDE/272...
V placení problém nevidím, moje karta i banka to umějí.
Ale kudy chdím, tudy hledám....
0
0
E_man 19.08.2021 16:30 Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217
85
1824
JIH napsal(a):Pokud by na pokus stačila keramika z hmoty N4700, dalo by se pořídit za únosných nákladů:
https://www.ebay.com/itm/202899116350?hash=item2f3dbad13e:g:...
Ahoj
Konstantin Meyl dokonce sestavil lodičku, kterou poháněl pomocí skalárních vln. http://www.tuks.nl/pdf/Reference_Material/Meyl/
Předváděl ji na Teslatechu asi v roce 2007. Aby mohla být loď poháněna motorkem, musel, pomocí skalárních vln, přenést výkon 5W.
A.
0
2
Barbucha 26.06.2024 16:41 Bydliště: Pod mostem v Praze
464
26
365
ourel napsal(a):..Na závěr bych rád poděkoval panu Lampírovi, který se zabývá převíjením elektromotorů, za pomoc při navinutí primární budící cívky.
Ano, pan Lampír je borec. Bez problémů převine každý / relativně / motor a je chpopen převinout motor i na jiné otáčky, voltáž a frekvenci. Občas od něj kupuji CU dráty na své pokusy, bez problémů a myslím za velmi dobrou cenu.