Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Metody měření gravitačních anomálií   (str. 13)
 
martin11    Uživatel podléhá schvalovacímu režimu
18.02.2020 12:37
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  Adam napsal(a):    Stejně bych body měření určil předem, aby síť takových bodů měla nějakou logiku (smysluplnou strukturu) a v tomto případě si lze pomoct GPS třeba v mobilu. Nebo se měřicí body vyberou převážně z běžných rysů terénu...

prosím připomínka...věcná...zkoušel jsem to s tou trubkou již dříve a měl jsem jistý problém. Dost dobře nešlo promítnout světlo slunce skrz dírku trubky na matnici nebo na promítací plochu. jaksi chyběla tmavá plocha - stín, kam by se slunce promítlo přes dírku trubky. Sice jsem to vyřešil, ale cestu tohoto měření jsem opustil z důvodu nastavení sklonu trubky v souvislosti s horizontem a výškou slunce nad ním. Byl to jeden z prvních pokusů měření. Otázka na tělo ...zkusil jsi si již promítnout slunce dírkou trubky na nějakou plochu??? a jak velký průměr a délku měla ta trubička....já to zkoušel, žádná legrace....
a doplňkový dotaz....jak je matematicky definována rovina??? třemi body a nebo..???
to E-mannovo tvrzenéí o dvou přímkách se mě nějak nezdá....já tvrdím že bodem a přímkou ...dvě přímky jen v případě, že vycházejí z jednoho bodu...!!!???
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License