 | martin11 18.02.2020 12:37 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
|
| Adam napsal(a): Stejně bych body měření určil předem, aby síť takových bodů měla nějakou logiku (smysluplnou strukturu)
a v tomto případě si lze pomoct GPS třeba v mobilu. Nebo se měřicí body vyberou převážně z běžných rysů terénu... |
prosím připomínka...věcná...zkoušel jsem to s tou trubkou již dříve a měl jsem jistý problém. Dost dobře nešlo promítnout světlo slunce skrz dírku trubky na matnici nebo na promítací plochu. jaksi chyběla tmavá plocha - stín, kam by se slunce promítlo přes dírku trubky. Sice jsem to vyřešil, ale cestu tohoto měření jsem opustil z důvodu nastavení sklonu trubky v souvislosti s horizontem a výškou slunce nad ním. Byl to jeden z prvních pokusů měření. Otázka na tělo ...zkusil jsi si již promítnout slunce dírkou trubky na nějakou plochu??? a jak velký průměr a délku měla ta trubička....já to zkoušel, žádná legrace....
a doplňkový dotaz....jak je matematicky definována rovina??? třemi body a nebo..???
to E-mannovo tvrzenéí o dvou přímkách se mě nějak nezdá....já tvrdím že bodem a přímkou ...dvě přímky jen v případě, že vycházejí z jednoho bodu...!!!??? |
|