Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Obecná diskuze   (str. 34)
 
Energy1   
24.09.2025 09:24

1955 112 2046 
  Antena napsal(a):    Ze začátku to vypadalo, že jde pouze o 2 sinusovky, to elektronicky EFG jde. Na to jsem, relativně, vybaven, to si udělám sám...Ale teď se objevily nové skutečnosti, jakože, napájecí napětí je několik desítek voltů,...

Rozhodně nejde jen o dvě fázově posunuté sinusovky, to by byla samozřejmě brnkačka, kterou by zvládl udělat kdejaký garážový kutil. Tady jde o dynamické strmé změny proudu, které jsou schopny udržet sekundární tlak při generování emf. Když to rozdělím na pracovní takt tak na jedné indukční straně se nachází stovky voltů a na druhé desítky pocházející z příkonu/buzení, což v derivaci vytváří strmou změnu mag. toku přes sekundár a zároveň udržuje vysoký siločárový tlak. Pokud vezmeš elektroniku a budeš přesně řídit dvě budící amplitudy, tak se zavedeným offsetem sice udržíš siločárový tlak, ale co nevytvoříš je dostatečná strmost mag. toku pro generování emf. A pokud nemáš dostatečnou strmost dt, pak tvoje sekundární emf je nulové nebo blízké nule. Vem si takový generátor s permanentními magnety, tam také emf =db/dt, síla mag. indukce B je konstantní a mění se pouze rychlost její změny ve statorových úsecích, tedy záleží pouze na otáčkách. Když budeš např. místo 1500ot/min točit 50, taky nebudeš mít emf, tak stejně je to u Figuery, rychlost změny dt mag. toku simuluje rychlost otáčení. Takže pro výměnu energií a odrážení strmé derivace mag. pole mezi dvěma elektromagnety potřebuješ prostředník a to je externí indukčnost. Ta změnou indukčnosti mění poměr mag. toku k proudu, odděluje budící průběhy a zároveň vytváří přesnou fázovou shodu. Jiskření, či bordel, chaos nebo jak bylo nazváno v případě použití komutátoru podílející se na efektu overunity je hloupost. K malému jiskření na komutátoru dochází, ale je to běžný provozní jev na základě tekoucího proudu přes pohyblivý kontakt. V případě přepínání odboček externí indukčnosti elektronikou žádné jiskření a "chaos" nevzniká a funguje to úplně stejně. Tohle zařízení není principem Tesly a neprodukuje zářivou energii strmostí dc proudu. Mechanický regulátor proudu s externí indukčností mění resp. přerozděluje míru indukčnosti mezi primáry. Pohyblivý uhlík umožňuje obousměrný tok proudu k přelévání potenciálu v indukčním obvodu. V případě použití elektroniky přepínající odbočky musí také existovat obousměrný tok proudu, tudíž už tak vysoký počet polovodičů je ještě vynásoben dvěma. Proto ty stovky polovodičů.

Žádné další části generátoru skryté nejsou, uděláš to a bude to šlapat. Jedinné, co je na výkresu skryté je počet odboček externí indukčnosti, která byla vyobrazena elementárním způsobem, ve skutečnosti je potřeba přepínat vyšší desítky případně stovky odboček. A dále byla skryta geometrie mag. obvodu, která není otevřená, ale uzavřená. Mag. obvod musí být bezpodmínečně uzavřen kvůli snížení úniku mag. pole a také kvůli výraznému zvýšení permeability a snížení budících požadavků
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License