Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Obecná diskuze   (str. 34)
 
Antena   
25.09.2025 13:57

312 10 147 
  Energy1 napsal(a):    Rozhodně nejde jen o dvě fázově posunuté sinusovky, to by byla samozřejmě brnkačka, kterou by zvládl udělat kdejaký garážový kutil. Tady jde o dynamické strmé změny proudu, které jsou schopny udržet sekundární tlak při...

Reaguji na poslední odstavec konkrétně:

Mag. obvod musí být bezpodmínečně uzavřen kvůli snížení úniku mag. pole a také kvůli výraznému zvýšení permeability a snížení budících požadavků

Jak tomu mám rozumět ? Externí indukčnost je snad už jasná uzavřený toroid bez vzduchové mezery.
Nebo primáry se sekundárem mají být magneticky uzavřeny ?.
Bylo přece řečeno, že zde má být magneticky otevřený obvod aby nebyla příliž vysoká indukčnost a určitě i další hlediska.
Elektromagnety mají být tedy navrženy s magneticky uzavřeným nebo otevřeným obvodem ?
A.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License