Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
Příspěvek umístěný v tematickém vlákně:    Generátor Figuera - Obecná diskuze   (str. 34)
 
fana   
30.09.2025 17:53
Bydliště: uprostřed
303 14 189 
  Energy1 napsal(a):    Kdysi v minulosti jestli jsi vzpomínám dobře, tak Píďalka psal, že generování proudu na základě protichůdných polí NN je bezvýznamné. Ano i ne, jak se to vezme. Jedna otevřená sada generuje skutečně bezvýznamné proudy,...

Také souvisí ten příspěvek hned nad tímto.
Já si dlouho myslel a dovedl představit, že uzavřený magnetický obvod je pouze jako ten toroid. V celém žele NS jedním směrem. Při AC cyklicky tam a zpět. :)
Takže obecně se magnetismu nechce ze železa ven ani, když ten magnetismus není "v uzavřené smyčce". Jednoduše NN či SS musí zůstat, ale při přetažení dalším jádrem sady třeba do UU tvaru, se mě jakoby laicky skoro zdvojnásobí závity a můžu s tím různě pracovat? Nemá smysl asi připomínat, že geometrické proporce z důvodu dosahu mag.pole do sekundáru musí zůstat dodrženy.
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasyOznačit příspěvek
  Přejít na příspěvek do vlákna      

 
 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License