Pokud vás tato problematika zajímá,
je velmi vhodné pročíst si pečlivě od první stránky celé vlákno.
Vše klíčové je v něm průběžně zmíněno nebo naznačeno
Generátor volné energie podle práce Clementea Figuery (patenty z let 1900-1915).
Vlákno základních informací
Str.: 1, ... 14, 15, 16, 17, 18, ... 38 Vlákno je uzamčené. V této sekci možná naleznete druhé vlákno určené pro diskuzi
Poslední příspěvek z předchozí strany:
martin11
...komunikace zde celkem ustává, mnozí si uvědomují, že skutečně naplňují některou podmínku úspěš...
Energy1 16.02.2023 19:31
1955
112
2046
Tak jako každá technologie, tak i Figuera je o dokonalém přenesení teorií do praxe.Nestačí se pro něco nadchnout a očekávat výsledky, takhle to ve vývoji nechodí. Manuální práci a zhmotnění předchází spousta studování, teprve po dokonalém pochopení principu, provedení výpočtů a návrhů se múže začít pracovat. Tyto postupy nelze prohodit, jinak všichni dopadnou jak ti matláci na youtube. Upozornuji, že Figuera není pro neznalé v oblasti elektromagnetismu a elektronice. Generátor sice vypadá jednoduše až primitivně, ale složitost je značná, zejména v oblasti návrhů a výpočtů. Figuera byl profesor fyziky a moc dobře věděl co dělá, dokázal využít fyziku ve svůj prospěch. Doporučuju projít všechny vlákna Marathonmana, zejména obecnou 300 stránkovou diskuzi. Většina teorií a odpovědí je právě tam, nicméně navrhnout realný koncept a něco úspěšného postavit je jiný level. U figuery není snadné přenést teorie do praxe, aby generátor šlapal přesně jak má
0
2
Adam 16.02.2023 20:07 Bydliště: Praha
6425
584
6134
Energy1 napsal(a):... Doporučuju projít všechny vlákna Marathonmana, ... 300 stránkovou diskuzi. Většina teorií a odpovědí je právě tam, ...
Já mám pocit, že všechny podstatné a klíčové věci
jsou nenápadně "po drobečkách", ale zato dohromady dost pestře
a po poskládání i dost "plně" zmíněny i zde, v celém tomto našem vláknu.
0
2
Energy1 16.02.2023 21:36
1955
112
2046
Dalo by se říct, že to co jsem nezmínil já, tak zmínil marathonman a naopak. marathonman je výborný učitel, ale špatný řemeslník, alespoň co se vývoje týče. Teorií vykládá velmi dobře, ale jak dojde na praktické návrhy a výpočty, tak je zle. Sám přiznává, že má problém s matematikou a konkrétními výpočty. Jenomže Figuera vychází z výpočtu a těch vztahů, které se musí splnit je několik. Pokud se s tím počítá dopředu, tak se dá spoustě věcí předejít. Zmínil jsem informace Figuery z mého pohledu, každý vnímá totiž jiné priority. Vycházím z reálného funkčního provedení a tyto klíčové věci jsem zmínil tady v tomto vláknu, stačí pozorně číst
0
1
Energy1 17.02.2023 07:53
1955
112
2046
Asi jsou lidi, které zajímají výhody/nevýhody této technologie včetně energetických zisků, příp. provozní hranice zařízení. Uvedu výhody, pokud je celý generátor bezpohybový s elektronickým regulátorem: 1) žádné vstupní palivo ani medium, 2) žádný odpad, 3) žádný hluk ani kouř 4) žádné opotřebení a údržba, 5) vysoký dosažený výkon 6) životnost cca 40let 7) stabilní energie za každých podmínek, 8)výkonová škálovatelnost 9) jednoduchá a levná výroba (relativně)
Nevýhody: Jelikož se jedná o zcela bezpohybový (statický) zdroj, tak napětí dle indukce Faradaye vzniká až se zátěží, ne naprázdno, jako u klasiky. Pro trvalé stabilní napětí na výstupu je potřeba zapojit převodník, kterým je motorgenerátor. Tím se z bezpohybového a bez udržbového generátoru stává opět pohybový. Napajení odporových zátěží je bez problému, ale nelze napájet bez převodníku elektroniku a jiné spotřebiče s vyžadovaným přesným napětím.
Figuera může dosahovat výkonu řádově kW až Mw, dle dimenzování. Složitost je omezena pouze na množství železa, mědi a schopnosti spínacích prvků. Elektronická verze se dá snadno modifikovat a synchronizovat, několik menších generátorů může pracovat v synchronizaci a dosahovat velmi vysokých výkonů. Jedná se o zdroj, který má potenciál nahradit všechny současné zdroje potřebou spalování paliv i těch nejvyšších výkonů - lodě, letadla, lokomotivy, kamiony atd.
0
3
Adam 17.02.2023 14:52 Bydliště: Praha
6425
584
6134
Energy1 napsal(a):... Jedná se o zdroj, který má potenciál nahradit všechny současné zdroje potřebou spalování paliv i těch nejvyšších výkonů - lodě, letadla, lokomotivy, kamiony atd.
Když jsem před spoustou let ještě jako opravdu mladíček otevíral jeden projekt volné energie
a byla tam snaha a bylo to i docela hezky našlápnuté - domluva s jakousi firmou,
že bych to vlastně celé udělal hlavně pro ně, oni by vše zainvestovali a pak by došlo
i na nějaké rozumné odměňování směrem ke mně (a přitom moje osoba
by v tom nikde moc oficiálně nefigurovala), stál jsem před úkolem,
abych sepsal do nějakého obsáhlejšího pojednání všechny možné perspektivy
takového zařízení.
Vzpomínám si, jak jsem nakonec sáhnul i ke zmínce ohledně využití toho generátoru
jako zdroje energie v oblasti kosmonautiky, ideálně třeba v případech, kdy se lze
hůře spoléhat na takovéto obvyklé používání fotovoltaiky nebo coby silný zdroj energie,
kterému by klasická vesmírná fotovoltaika spíš jen tak pomáhala.
Také mě napadlo do toho soupisu uvést perspektivu ohledně suchem zmáhaných míst
všude možně na naší planetě, tedy perspektiva ohledně technologické úpravy
mořské vody na sladkou, zavodňování, zalesňování, a tedy celkově výrazná
nápomoc probudit mnohem víc k životu i ty oblasti na Zemi, kde jsou dost obtížné
podmínky (a kde to nemají snadné i někteří lidé) a nikomu by se nechtělo
"jen tak" pro "nějakou pustinu" každý rok platit spoustu peněz za externě
dodávanou (a do velké vzdálenosti dodávanou) elektrickou energii...
Když si teď budeme idealizovat, že by proti tomuto všemu nikdo nebyl, tohle všechno
by generátor inspirovaný Figuerou zřejmě strčil do kapsy poměrně dost hravě.
0
1
Energy1 17.02.2023 14:58
1955
112
2046
Často od mých přátel přichází dotazy jak je možné, že generuju proud, když se nic neotáčí a jak je možné, že generuju přebytek, když generátor nepoháním mech. silou. Každý má zafixované zřejmě od školy, že generátor mění mech. sílu na elektrický proud. Pokud se budem dívat na proces jako takový letmým pohledem a brát v potaz pouze vstup vs výstup bez dalšího rozboru, tak učivo je správné. V případě, že se na generování proudu podíváme detailně, tak zjistíme řadu nesrovnalostí. Generátor po vybuzení se stává samostatným energetickým kvantem, kdy do vybuzených mag. dipolů proudí ether a příkon dipolů padá na ztráty I2R což je max. 1/10 z celkového generovaného výkonu. Zatímco se odevzdává jeden díl příkonu tak se získává 10 dílů výkonu. Energetický rozdíl pokrývá všudepřítomný ether. Pohybem vybuzených rotorových dipolů kolem zatížených statorových cívek vzniká zpětný protiproud Lenz, který má odpudivé a přitažlivé účinky na rotorové dipóly (brzdné síly) A tyto síly se odvíjí od síly dipólů a odebraného výkonu ze statoru. Mechanická síla dodaná generátoru slouží k rozpohybování mag. polí, aby mohla proběhnout indukce a na překonání brzdných sil. A právě to silové překonávání a přetahování se s lenzem způsobuje konečnou neefektivitu a zařazení stroje do skupiny transformačních zařízení. Mechanická síla nevytváří v generátoru potenciál ani se na něm žádným způsobem nepodílí, proto není potřeba. Generátor je buzený z vlastního výstupu malým podílem výkonu, nikoli z mechanické síly. Tohle si uvědomil tenkrát uznávaný profesor Figuera a zjistil, že na indukovaný proud stačí změna mag. toku v obvodu a přesně tohle zmiňuje i Faraday, nikdo nikdy neprohlásil, že je nutný pohyb! To, co zabíjí přebytek u konvence je pohyb, protože vznikají silné brzdné síly odpovědí Lenzu na odebraný proud. Stačí si uvědomit tyto podstatné věci co je a není potřeba k indukci. V konfiguraci Figuery protilehlých pólů s vloženým sekundárem generátor není transformačním zařízením, zpětný Lenz interaguje silou proti elektromagnetům ale nepropojuje toky. Využívá se výhod mag. polí a změny mag. toku v obvodu, čímž se generuje mnohem víc než se vloží.
0
2
Energy1 17.02.2023 17:14
1955
112
2046
Adam napsal(a):Když si teď budeme idealizovat, že by proti tomuto všemu nikdo nebyl, tohle všechno
by generátor inspirovaný Figuerou zřejmě strčil do kapsy poměrně dost hravě.
Figuera v patentu zmiňuje: ,,užitím této technologie ve společnosti bude mít nedozírné dalekosáhlé následky, způsobí průmyslovou revoluci a přetvoří svět jak jej známe"
Tím Figuera jen potvrzuje to, co prohlašuju já. Generátor má neomezený výkon po neomezeně dlouhou dobu, životnost jednou sestaveného oživeného generátoru je omezena pouze na životnost lakovaných drátů a řídící elektroniky, což je minimálně 20let.
Figuera může fungovat i na oběžné dráze, protože je provozovaný na etheru a ten je přítomen i ve vakuu. Samozřejmě nikoho nenutím věřit v ether, na to chce čas a každý si k tomu musí najít svou cestu, je to těžké na pochopení. Bude lepší zůstat u klasického známého magnetismu. Nerad bych, aby někdo ztrácel zájem kvůli vědou opovrhovaným výrazům jako je ether
0
2
Adam 17.02.2023 18:29 Bydliště: Praha
6425
584
6134
Energy1 napsal(a):... Samozřejmě nikoho nenutím věřit v ether, na to chce čas a každý si k tomu musí najít svou cestu, je to těžké na pochopení. ...
Před pár týdny jsem zavedl toto níže uvedené vlákno právě na téma ether.
Pokud se Ti podařilo do této oblasti všeobecně nějak proniknout, mohlo by být hodnotné,
pokud bys tam nasdílel nějaké své pohledy či poznatky na tuto delikátní záležitost.
Například jeho souvislost s magnetismem.
Pochopitelně to míním jako nasdílení v obecném duchu,
což by mohlo být ruku v ruce s tím, že už vůbec nepůjde o náznaky,
které by mohly cokoli vyzradit ohledně Tvého generátoru.
martin11 18.02.2023 17:57 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
Energy1 napsal(a):K orgonu nebo etheru nemám co říct, neznám detailní interakce těchto energií s okolním světem a zřejmě je nezná ani věda. Věda sice "ví" že i vakuum není prázdné ale existují částice nesoucí energii prostorem,...
Energetický guru Tesla zjistil, že nás obklopuje jakési moře energie, ve kterém doslova plavem.
...myslím, že Tesla se "podíval za oponu"...Figuera to pochopil a ukázal kudy jít...
..Energy1 pochopil Figueru.... ...snažím se pochopit Energy1-ho
p.s....dnes jsem celý den dělal navíječku na trafojádra...snad se podaří ji zítra dodělat...trafo plechy jsou nastříhané...
...děsí mě však jiné problémy, musím se s tím poprat....jak rád bych se také ..."podíval za oponu"....
0
3
Energy1 19.02.2023 10:06
1955
112
2046
Při konstrukci elektromagnetů Figuery musí být brán v potaz způsob a provedení s co nejnižším možným odporem. Elektromagnety pracují v pulzním režimu a musí včas reagovat na příchozí změny proudu z regulátoru na frekvenci 50hz. Narozdíl od konvence nejsou řízené odporem, ale proudem. O proudové rozdělování se stará proudový regulátor a proud obvodem je omezený impedancí obvodu. To co řídí proud je indukčnost a impedance udává tekoucí proud obvodem při daném napětí. Elektromagnety tak nejdou při frekvenci 50hz do zkratu, i když jsou odporem téměř na nule, protože proud omezuje indukčnost, potažmo impedance. Impedanční a budící vztahy jsou stejné jako konvence, to, co je jiné je, že u Figuery přibyl proudový regulátor na rozdělování proudů elektromagnetů, který způsobuje změnu mag. toku v obvodu a tím odpadá pohyb.
0
1
Karel 124 19.02.2023 15:37 Bydliště: Praha a okolí
736
44
864
Ahoj všem,
shodou okolností jsem se včera dozvěděl, že je zde vážný zájem o bezpohybové generátory, a taktéž včera jsem objevil takového průvodce věcmi podobnými. Doufám, že to napomůže přijít k jádru věci, pokud by se to podařilo přečíst 🌀🍀🌼💢 https://pin.it/1nGqIft
Měl by to zobrazit i jiný prohlížeč, ale nevím jak na to
Zdravím
0
2
martin11 19.02.2023 17:58 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
Karel 124 napsal(a):Ahoj všem,
shodou okolností jsem se včera dozvěděl, že je zde vážný zájem o bezpohybové generátory, a taktéž včera jsem objevil takového průvodce věcmi podobnými. Doufám, že to napomůže přijít k jádru věci, pokud by...
...pozdrav ...odkaz hezký...jeden by si zde určitě vybral, ale mám pocit, že jsem zde Figuera patent nezahlédl....ale hezké...
Jsou světy ve světech .
Protože lidi nebyli na absolutno připraveni, došlo k válce.
Znamená to jinak , že fungující aparatura, zde diskutovaného typu
sériově vyráběná, vede při současné úrovni lidství k rozbrojům.
Zřejmě by bylo lepší někde ve sklepení připravit osvětovou hračku
s funkčností omezenou .....
Karel 124 20.02.2023 09:17 Bydliště: Praha a okolí
736
44
864
Měl to být odkaz na film Nádherná zelená. Je to špatně.zobrazeno . Dík adminovi za opravu.
0
0
buky 20.02.2023 15:32 Bydliště: Slovensko
427
6
110
Aby to malo aj nejakú úroveň s praxe. Výsledky čerpání energie s prostoru resp. jde o tazvanej Brďo Eater efekt. Doporučuji neskoušet ! Pri použití Lenz transfokátora, došlo k potlačeniu lenz efektu, čím došlo k nekontrolovateľným otáčkam (utrhnuté magnety rotoru obr.č.3) až došlo k záblesku, pak nastalo ticho a tma (asi som padol do kanála) Logicky uvažujem, že došlo k proměne Eater energie na Gama vlnu, potom to skoro všecko padlo do čiernej diery. To čo ostalo je na obrázkoch Na druhý deň prišli nejaký uhladení páni a vraj je to už dávno známa vec, ale môžeme rokovať aj za zatvorenými dvermi.......psychiatrie.
Martine bacha, aby jsi nenarušil vzdušnej prostor ČR !!!
Obrázky není povoleno jakkoli šířit bez souhlasu jejich autora, a to ani v jakékoli upravené formě
0
3
martin11 20.02.2023 18:33 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
buky napsal(a):Aby to malo aj nejakú úroveň s praxe. Výsledky čerpání energie s prostoru resp. jde o tazvanej Brďo Eater efekt. Doporučuji neskoušet ! Pri použití Lenz transfokátora, došlo k potlačeniu lenz efektu, čím došlo...
...zdarec...to popisuješ osobní zážitek ?
..nepíšeš, co se točilo odkud se utrhl magnet,,,kde se to stal...v nějaké továrně???
,,,věta Pri použití Lenz transfokátora,...překlep ?? co to je transfokátor...??
...dále píšeš Logicky uvažujem, že došlo k proměne Eater energie na Gama vlnu
...co to je Gama vlna...
...celé to zní dost děsivě,,,napiš více souvislostí...
píšeš potom to skoro všecko padlo do čiernej diery....něco nenávratně zmizelo..???
...rokovali jste za zavřenými dveřmi???
...rozepiš se, zajímavé čtení...téměř sci-fi....
0
0
Macintosh 20.02.2023 19:16 Bydliště: SK
205
5
109
buky napsal(a):Výsledky čerpání energie s prostoru resp. jde o tazvanej Brďo Eater efekt. Doporučuji neskoušet !
Časom bude možno na generátor Figuera potrebný zbrojný pas, ten prebytok výkonu by mohol susedovi odpálit dekel na chalupe...
0
1
Samotný příspěvek lze zobrazit pomocí adresy: (Velmi spolehlivé a lze se pak spolehlivě dostat k příspěvku do příslušného tematického vlákna)
Otevřít příslušné tematické vlákno a narolovat na tento příspěvek lze pomocí adresy: (Ve výjimečných případech může fungovat s problémy)
Otevřít příslušné tematické vlákno na začátku lze pomocí adresy:
Energy1 20.02.2023 20:41
1955
112
2046
Na ether by měli všichni shlížet jako na svatý grál, na věčně přístupnou energii pro každého. Pochopit souvislosti mezi etherem a magnetismem zabere největší úsilí. Dále pak pochopit fyzikální principy z jiného pohledu než nám předkládá věda. Pochopení souvislostí a jejich začlenění do praxe vznikne tak dokonalý stroj, jako je Figuera. Je úžasný pocit na vlastní oči vidět výstupní výkon bez zjevně velkého příkonu bez jakéhokoliv pohybu. Intuice a vědomí říká, že pro generování velkého výkonu je zapotřebí uvést do pohybu hodně hmoty, u Figuery ale žádný pohyb není a přesto se generuje velký výkon. Realita je jiná než vypadá, složitost spadá do hlubokých teorií magnetismu, kdy vybuzené dipóly el. proudem se stávají samostatným energetickým kvantem stahující do sebe energii z prostoru
Str.: 1, ... 14, 15, 16, 17, 18, ... 38 Vlákno je uzamčené. V této sekci možná naleznete druhé vlákno určené pro diskuzi
Pokud vás tato problematika zajímá,
je velmi vhodné pročíst si pečlivě od první stránky celé vlákno.
Vše klíčové je v něm průběžně zmíněno nebo naznačeno