Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 

Pokud vás tato problematika zajímá,
je velmi vhodné pročíst si pečlivě od první stránky celé vlákno.
Vše klíčové je v něm průběžně zmíněno nebo naznačeno

 

Generátor Figuera - Základní zmínky od Energy1     (str. 17 z 38)
Sekce: Zdroje energie - Převratné i běžné
   |   Rolovat dolů
Generátor volné energie podle práce Clementea Figuery (patenty z let 1900-1915). Vlákno základních informací  Str.: 1, ... 15, 16, 17, 18, 19, ... 38  

Vlákno je uzamčené.
V této sekci možná naleznete
druhé vlákno určené pro diskuzi

Poslední příspěvek z předchozí strany:
Macintosh  Zrejme by to chcelo spátky nohama na zem...

martin11    Schval. r.
20.02.2023 22:07
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  Macintosh napsal(a):    Zrejme by to chcelo spátky nohama na zem...

Macin...napsal:
Zrejme by to chcelo spátky nohama na zem...

...mno...ono není zas tak špatné, umět postavit letadlo...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Macintosh    Schval. r.
20.02.2023 22:28
Bydliště: SK
205 109 
Jj, hlavne to letadlo musí býti poháňané elektromagnetmi so samostatným energetickým kvantem stahující do sebe energii z prostoru...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

martin11    Schval. r.
21.02.2023 08:23
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  Macintosh napsal(a):    Jj, hlavne to letadlo musí býti poháňané elektromagnetmi so samostatným energetickým kvantem stahující do sebe energii z prostoru...

...neboj, i letadlo bude...Wrightové také nějak začínali...
...chtěl bych si přečíst nějaké technické noviny v roce 2123 ...jak budou vzpomínat a oslavovat 220 roků od podání patentu Figuerou

...musí se hledat,..... litiové baterie budou jen v muzeích, pálit nebude co, nebo bude, ale proč by se to dělalo ... a atomové elektrárny a i solar. panely......to bude jen a jen smutná vzpomínka na dvacáté století...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Macintosh    Schval. r.
21.02.2023 10:04
Bydliště: SK
205 109 
  martin11 napsal(a):    ...jak budou vzpomínat a oslavovat 220 roků od podání patentu Figuerou

Za vyše 100 rokov "generátor" Figuera nikto nikdy zmysluplne nerozbehol
a tak to zostane ďalších 100 rokov...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Adam   
21.02.2023 10:51
Bydliště: Praha
6425 584 6134 
  Macintosh napsal(a):    Za vyše 100 rokov "generátor" Figuera nikto nikdy zmysluplne nerozbehol a tak to zostane ďalších 100 rokov...

Mně osobně toto přijde jako naprosto zbytečné úvahy. Jako kdyby mělo být nějak podstatné to,
kterým věcem my osobně - Ty nebo já - věříme.
Věřit nebo nevěřit v něco externího ve skutečnosti nemá žádný "informační potenciál"
a nic zásadního to neznamená, je to vždy jen osobní domněnka.

Energy1 tvrdí, že Figuera není jen jeho nějaký sen,
ale že se mu to povedlo zrealizovat.
A jak už jsem psal, je zbytečné se zakusovat do nějakých vyhraněných názorů,
zda tomu důvěřovat nebo nedůvěřovat, pokud Energy1 navíc zmiňuje
spoustu střípků o tom, jak na to.
Kdo chce, může se těmi střípky inspirovat.
Toto fórum je o hledání cest a ne o hromadění negace, že určitě něco nepůjde.

Já docela chápu, proč se Figueru nikomu nepovedlo rozchodit.
V patentu se prakticky vůbec nevyskytují některé velmi klíčové věci,
které jsou o hlubších věcech magnetizmu a bez kterých Figuera nikdy nepojede.
To v tom patentu prostě není.


Je úplný nesmysl doufat, že by kterýkoli ubohý kamínek města naše elektrifikoval.
Žádnou energii jsme v kameni neobjevili 1000 let a po dalších 1000 let to tak zůstane.

pán X. Y., roku 1925

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Macintosh    Schval. r.
21.02.2023 11:31
Bydliště: SK
205 109 
  Adam napsal(a):    Toto fórum je o hledání cest a ne o hromadění negace, že určitě něco nepůjde.

Tu predsa nejde o hromadění negace, ale o hľadaní pravdy. Fyzika je exaktná veda, ak niekto objaví čosi nepoznané, vymykajúce sa zo stavu dnešného poznania, musí to dokázať, inak to navždy zostane v polohe sci-fi.

Takzvaný generátor Figuera "zavádza" do princípu činnosti nové záhadnosti:

1. bezstratové "prelievanie" nosičov el. náboja
2. bezLenzový odber vysokého výkonového zisku v odporovej záťaži
3. ťahanie nedefinovanej energie z priestoru

To sú tak závažné tvrdenia, že bez dôkazu to jednoducho nemožno akceptovať.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Poota   
21.02.2023 12:31
Bydliště: Praha
9111 613 7695 
  Macintosh napsal(a):    To sú tak závažné tvrdenia, že bez dôkazu to jednoducho nemožno akceptovať.

Inu "podle peří poznáš ptáka, podle řeči sysifáka"
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Karel 124   
21.02.2023 12:56
Bydliště: Praha a okolí
736 44 864 
Konečně jsem dočetl celé vlákno až sem. Na světě jsou podivuhodné věci. Všiml jsem si, že na některých sídlištích v Praze se již před několika lety odstavila víc než polovina plynových kotelen a teplo neubývá a z těch neodstavených se nekouří, nebo kouří neznatelně .
Z čtení vlákna jsem pochopil , že F. replikovat je pro znalce fyziky na samém okraji poznání, kdo nedokáže jít do hloubky nedojde , snad jen se mi jeví jako nutné připomenout, že existuje vírová podstata šíření energie, veškeré tenké vrstvy trafoplechů to ukazují.Také je třeba podotknout, že energie se přenáší i v jiných materiálech než jsou kovy. Ale napětí, pokud jde o elekřinu pak musí být hodně vysoko.
Omlouvám se za ponoukání k stavbě hraček. U F. tohoto typu by to nešlo.
To, že je mnoho lidí v zajetí vlastních hluboce fixních představ je sice smutné, ale běžné.
Hodně štěstí všem hledačům a skeptikům hodně studia přeji.

 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

martin11    Schval. r.
21.02.2023 13:03
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  Poota napsal(a):    Inu "podle peří poznáš ptáka, podle řeči sysifáka"

Pánové, prosím neplevelte v tomto vláknu svýma nepodloženejma úvahama...vycházíme z toho, že Energy1 má funkční vzorek , který třeba čeká na replikaci...
...úvaha typu to nemůže být...a kecy kolem jsou kontraproduktivní...pokud nedodáte matematicky doložené výpočty, či jiný důkaz o nemožnosti existence tohoto....
jak jednou řekl Bolek Polívka... "...milostivá já tu vaši také neviděl, ale věřím, že ji máte..."
...a když už jsme u toho, kolik z vás se tímto fenoménem zvaným Figuera zaobírá...mám pocit že nikdo...proč tomu tak je?? protože tomu nerozumíme, nevíme, dokonce ani zdaleka netušíme, co se nám tady Energy1 snaží vysvětlit...asi jako jediný zde doháním školní vzdělání v oboru elektromagnetizmus...v sedmdesáti studuji třeba toto:

https://en.wikipedia.org/wiki/Electrical_reactance,

nebo co to je Remanence...a jak doporučil Energy1...pochopit souvislosti....možná mě to jde i lépe, jako fotograf nejsem zatížen původním vzděláním....tak....a konec planých diskuzí...nebo se rozzlobím a ....
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Macintosh    Schval. r.
21.02.2023 13:13
Bydliště: SK
205 109 
  martin11 napsal(a):    ...pokud nedodáte matematicky doložené výpočty, či jiný důkaz o nemožnosti existence tohoto....

...a nemá to byť práve naopak ? Nemá práve autor novej technológie dokázať správnosť a existenciu revolučného počinu ?
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Energy1   
21.02.2023 14:24

1955 112 2046 
Jestli tady chce někdo chytračit a špinit figueru, dávám mu prostor pro oponování. Nicméně musí fyzikálně detailně doložit, proč generátor nemůže fungovat. Odpovědi typu nelze, nevěřím, nemůže, neexistuje, není, dolož to, budu považovat za kecy.

A můžu už teď říct, že nikdo nikdo nic rozumného nevyplodí, protože vše co jsem napsal je pravda a vycházím ze skutečné stavby
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Macintosh    Schval. r.
21.02.2023 14:33
Bydliště: SK
205 109 
  Energy1 napsal(a):    Jestli tady chce někdo chytračit a špinit figueru, dávám mu prostor pro oponování. Nicméně musí fyzikálně detailně doložit, proč generátor nemůže fungovat...

Ak tu niekto chytračí, tak práve ty...

Už som to písal vyššie, tak ešte raz :
1. bezstratové "prelievanie" nosičov el. náboja
2. bezLenzový odber vysokého výkonového zisku v odporovej záťaži
3. ťahanie nedefinovanej energie z priestoru
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Energy1   
21.02.2023 15:01

1955 112 2046 
Oponovali mi hodně vysoké kapacity z fyzikální ČVUT a natřel jsem si je na chleba. Zjistili, že teorie jsou fyzikálně správné včetně výpočtů, tak zmlkli. A stejně si natřu na chleba já tebe, pokud tady začneš máchat rukama. Takže ti radím, zvaž slova než začneš šířit bludy. Jiný názor mít můžeš, to nikomu nevyvracím, ale zpochybňovat teorie na kterých pracuje generátor nebudeš. V opačném případě musíš fyzikálně doložit v čem se mýlím
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Macintosh    Schval. r.
21.02.2023 15:15
Bydliště: SK
205 109 
  Energy1 napsal(a):    Oponovali mi hodně vysoké kapacity z fyzikální ČVUT a natřel jsem si je na chleba. Zjistili, že teorie jsou fyzikálně správné včetně výpočtů, tak zmlkli. A stejně si natřu na chleba já tebe, pokud tady začneš máchat...

Pokud máš hlad, klidne si ten chleba natri...

Oponovali ti neúspešne z ČVUT....no tvrdil si, že hodláš zostať v anonymite, predať
generátor a zmiznúť...no teda...

Už ťa nebudem trápiť, každý je strojcom svojho osudu....hlavne zase
nepríď s nejakou inou "revolučnou - éter" teóriou, bo by som musel znova reagovať...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Energy1   
21.02.2023 15:42

1955 112 2046 
Takže nic, přesně jsem věděl jak to dopadne. Jak dojde na lámání chleba, tak hned zpátečka. Typický šťoural nebo troll, co chce buď rozvrátit diskuzi nebo získat více informací. Jsi na špatné adrese, zkus o dům dál
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Macintosh    Schval. r.
21.02.2023 15:57
Bydliště: SK
205 109 
Jak nic, máš tam 3 línie, ktoré fyzika nepozná a sú potrebné dôkazy z tvojej
strany...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Karel 124   
21.02.2023 16:50
Bydliště: Praha a okolí
736 44 864 
Toto fórum je založené na důvěře, a svobodě projevu.
Nedůvěřivec alias trol nota bene nedovtipný posléze odradí poskytovatele nových poznatků. Doporučuji se přesunout do ilegality v podzemí.....
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

Macintosh    Schval. r.
21.02.2023 17:19
Bydliště: SK
205 109 
„důvěřuj, ale prověřuj“....vo fyzike to platí násobne...

Doporučujem vyliezť z ilegality v podzemí.....
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

buky    Schval. r.
21.02.2023 17:51
Bydliště: Slovensko
427 110 
  Energy1 napsal(a):    ale zpochybňovat teorie na kterých pracuje generátor nebudeš.

Teóriu nemusím spochybňovať, prax je ale v podobě pacienta, kde se operace povedla, ale pacient zemřel
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

martin11    Schval. r.
21.02.2023 18:18
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  buky napsal(a):    Teóriu nemusím spochybňovať, prax je ale v podobě pacienta, kde se operace povedla, ale pacient zemřel

....tak nevím jestli Bukyho, Macintoshe a popř ostatní baví tvrdit, že to přece nemůže pracovat...
...zkuste jít do kostela a říci...hele ten váš...je blbost...to je vlastně to samé....pokud tomu hoši nevěříte, tak to ventilujte pomocí matematiky, tady máte možnost...víru v kostele bohužel dopočítat nelze...
...berte to tak,... : víte co je hmota, nebo co je podstata hmoty....atom, nebo něco menšího,
...jakési vlnění strun, a ty struny jsou co??? ...a vše stmeluje eter...celý vesmír...každý si může vzít kolik chce, je zadarmo...pro všechny...
...tady se ...u Figuery...podařilo něco i pro fyziky ...nepochopitelného...naběračka na eter..
jak Energy1 nabádá...Figuera se musí pochopit...je to jako "víra " ...v kostele...prostě věříte, protože jste pochopili...
...takže, jak jsem psal výše...přestaňte prudit a zamyslete se...nejen nad principem Figuery...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečteno

  Str.: 1, ... 15, 16, 17, 18, 19, ... 38  

Vlákno je uzamčené.
V této sekci možná naleznete
druhé vlákno určené pro diskuzi


Pokud vás tato problematika zajímá,
je velmi vhodné pročíst si pečlivě od první stránky celé vlákno.
Vše klíčové je v něm průběžně zmíněno nebo naznačeno

 

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License