Pokud vás tato problematika zajímá,
je velmi vhodné pročíst si pečlivě od první stránky celé vlákno.
Vše klíčové je v něm průběžně zmíněno nebo naznačeno
Generátor volné energie podle práce Clementea Figuery (patenty z let 1900-1915).
Vlákno základních informací
Str.: 1, ... 10, 11, 12, 13, 14, ... 38 Vlákno je uzamčené. V této sekci možná naleznete druhé vlákno určené pro diskuzi
Poslední příspěvek z předchozí strany:
Adam
Dotaz není na mne, ale třeba Energymu pomohu s časem stráveným pro odpověď,
jelikož i tohoto j...
Adam 12.02.2023 16:52 Bydliště: Praha
6425
584
6134
Energy1 napsal(a):Není to hystereze ale indukčnost vinutí, ...
Já jsem se před lety potřeboval hrabat trochu víc v tom, co se týče třeba situace,
kdy k normálně "magneticky vybité" cívce připojím napětí; jak bude od té chvíle
vypadat proud protékající vinutím. Jak bude postupně narůstat (v souvislosti se sycením
jádra - indukčností), než dosáhne svého "maxima", na kterém se prakticky ustálí
a pak už "zbytečně" jen udržuje v (mag. měkkém) jádru magnetické pole.
Odvozoval jsem v souvislosti s tím pár vztahů a před lety to dal lidem sem na Omfórum.
To je taková běžná, normální situace ohledně indukčnosti
a proudový náběh má logaritmický průběh.
Lze nějak rozvinout, v čem všem se tato běžná situace s indukčností liší od cívek
ve Figuerovi? Ale docela pochopím, pokud se to nějak jednoduše vysvětlit nedá...
Patent podávat nebudu i když bych mohl, protože Figuera není přesná kopie dle patentu, na originální patentové přihlášce bylo provedené hodně úprav a modifikací v silovém i ovládacím okruhu. V současné době pokud někdo přijde na patentový úřad se zařízením volné energie, tak se zapíše do registru hlídaných osob a patent se uloží k ledu pod rouškou národní bezpečnosti. Stane se tak neprodejným a nikdo nemůže vyrábět a prodávat tyto zařízení. Já sám bych si přidělal jen problémy a do konce života bych měl nůž na krku, nehledě na to, že bych neměl žádný zisk. Technologie bude prodaná na černém trhu bez veřejného patentování. O o mě nikdy nikdo neuslyší, stroj Figuery bude/může využívat zájemce na vlastní nebezpečí za které neručím
0
2
Energy1 12.02.2023 17:30
1955
112
2046
Jak píšeš, cívka má logaritmický průběh, pokud je jádro zcela vybité a nabíjí se od nuly. Figuera má zavedenou remanenci - určitý protékají proud, který udržuje dipóly (elektromagnety) ve vybuzeném stavu a tím se využívá pouze lineární oblasti magnetizační křivky. To, co je tedy v generátoru nežádoucí je počáteční magnetizace a saturace. Počáteční magnetizace spotřebuje neúměrně mnoho energie, než se jádro nabudí, saturace znemožní přenos změny mag. toku, takže je velmi důležité navrhnout pracovní oblast magnetizace, při které mají elektromagnety pracovat. Jak zmiňuješ elektromagnet se zpočátku nabíjí a po té se křivka proudu ustálí, v tomto ustáleném stavu se elektromagnet chová jako kus drátu a je napájený pouze příkonem I2R. To samé se děje v celé koncepci generátoru Figuery, primární indukční systém udržuje potenciál a doplňují se pouze ztráty I2R. Pouze z tohoto příkonu je krmený celý stroj a výstupem je libovolný proud o libovolném napětí dle dimenzování
0
1
Macintosh 12.02.2023 17:35 Bydliště: SK
205
5
109
Neviem ako v ČR, ale patentový poradca na SK /pravidlá by mali byť zhodné/ ma informoval, že pri prihlasovaní prístroja/zariadenia s účinnosťou nad 100% musí byť dodaný funkčný prototyp, čo sa v iných prípadoch nevyžaduje. Obísť sa to údajne dá tak, že generátor autor prihlási
ako nový typ generátora s vysokou účinnosťou /nie nad 1/
Na generátor Figuera by ti patent neudelili aj keď sú tam zmeny. Žiadať by si musel len o udelenie patentu nejakej novej časti trebárs pomocný elektronický obvod. V prihláške musí byť jasne definovaný predmet patentu a využitie.
0
0
martin11 12.02.2023 18:02 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
Adam napsal(a):Dotaz není na mne, ale třeba Energymu pomohu s časem stráveným pro odpověď,
jelikož i tohoto jsme se tu ve vláknu už různě dotkli, že on si různých takových úskalí
je zřejmě hodně vědom a možná to má vymyšlené...
...Pokud něco prodám, dostanu co chci a nejsem dále placen z nějaké výroby třeba od kusu...tak mě může být úplně jedno, co s tím kupující udělá...nějaká soběstačnost lidstva mě může být ukradená...
...pokud mě jde o všeobecné blaho, tak bych pak zakotvil do smlouvy při prodeji, že se to bude do ...x...roků vyrábět. Pokud ne, mohu to bez vrácení peněz prodat dál...
..pravděpodobně patent bude napsán tak, že to stejně nepůjde bez "nějakého tajného fíglu" rozchodit...pak by si toto mohl každý postavit sám...bez ohledu na patent...myslím, že podle patentu si pro svoji potřebu mohu udělat cokoliv ...bez postihu...nesmím to prodávat či dále šířit...
..kdysi jsem zaslechl, že "nějaké" zařízení jistá energo společnost již zakoupila...a dala do trezoru....možná fejk...
...myslím, že úvahy tímto směrem jsou všechny mimo nás...všichni by to chtěli....mít něco zadarmo....
...tak se do toho pusťte, Figuera patent je dostupný...máte to jak na stříbrném podnose...Energy1 také tak jistě začal - neměl z čeho jiného...Vzal to za správný konec
..Osobně jsem v toto také zahořel...Věnoval 14 dnů života studiu problému. na konci jsem usoudil, že je to nad moje síly...věk, finance,realizace...
..a nakonec přeci jen dotaz na Energy1....prosím co se vlastně bude na patentu Figuera patentovat..
...patentový spis budevypadat takto:
Stoj, /nebo jak se to nazve, to je jedno/ na výrobu energie bez nutnosti dodávání vnější energie.
...vidím patentového referenta, jak si ťuká na čelo a říká si...další blázen...
..dále bude sáhodlouhý popis, co kde jak proč, nákresy, výpočty atd...
...no a déle po tomto popisu bude následovat ona kouzelná věta: Předmět vynálezu se vyznačuje tím, že: .......blablabla, předlouhá věta nepřerušená tečkou...slova slova slova až k té tečce. Tady předmět patentu končí.
Dotaz na tělo Energy1 - mu... Co bude předmětem vynálezu, aby to šlo patentovat??? ...můj názor na věc....jediné co může vést k patentování je ukryta v této větě... ...tu se samozřejmě dnes nedozvíme...je předmětem patentu...
fyzikální zákony patentovat nelze, ani jejich využití. takže jak?
Je tu řešení...ne patent, ale třeba Průmyslový- chráněný vzor, ten se ale dá jednoduše při výrobě obejít..
...tak jaká je odpověď na otázku...co je předmětem vynálezu???
0
0
martin11 12.02.2023 18:06 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
Energy1 napsal(a):Patent podávat nebudu i když bych mohl, protože Figuera není přesná kopie dle patentu, na originální patentové přihlášce bylo provedené hodně úprav a modifikací v silovém i ovládacím okruhu. V současné době pokud někdo...
...aha...nečetl jsem, můj příspěvek výše nemá žádný význam...omlouvám se
0
0
Energy1 12.02.2023 18:14
1955
112
2046
Prodej technologie, ne patentu. Moc dobře vím jak to chodí s patenty a všechno s tím spojené, zvlášť jak píšeš, když patentová komise nemůže zaškatulkovat zařízení volné energie. Patentovat se dá pouze to, co ve slovním znění splňuje kritéria veřejné vědy, nemohu napsat, že generátor čerpá všudepřítomný ether, i když je to pravda. Formulace by musela být podána tak, aby komise slyšela to co slyšet chce. Ale tohle je fuk, patent podávat nebudu, takže odpadnou problémy. Rád bych pomohl lidstvu, ale pokud bych o to usiloval, dopadl bych stejně jako Stan Meyer nebo Slobodyan. Jediná cesta je pouze prodat a zmizet. Nikomu zde nebrání si postavit vlastní generátor a používat jej pro vlastní účely, ale sériová výroba nepřipadá v úvahu
0
4
Adam 12.02.2023 18:24 Bydliště: Praha
6425
584
6134
Energy1 napsal(a):... Rád bych pomohl lidstvu, ale pokud bych o to usiloval, dopadl bych stejně jako Stan Meyer nebo Slobodyan. Jediná cesta je pouze prodat a zmizet. ...
Jedna věc je, že chceš blízkým alespoň trochu vynahradit
to, čemu jsi obětoval velký kus svého života.
Ale co se týče toho pomoci lidstvu, jedna cesta by existovala.
Taková, abys nedopadl jako Meyer a další a zároveň aby se to dostalo do světa...
0
0
buky 12.02.2023 18:42 Bydliště: Slovensko
427
6
110
A co tak prednáška na srazu ?
0
0
martin11 12.02.2023 19:10 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
buky napsal(a):A co tak prednáška na srazu ?
..prosím tě Buky...a co by jsi vlastně chtěl slyšet...na přednášce....
bedlivě si zde vše přečti a nepotřebuješ přednášku...tady to určitě není povídání pro pěstitele brambor...
0
1
buky 12.02.2023 19:16 Bydliště: Slovensko
427
6
110
martin11 napsal(a):..prosím tě Buky...a co by jsi vlastně chtěl slyšet...na přednášce....
Nejen slyšet, ale i vidět a oslávit
0
1
Macintosh 12.02.2023 19:22 Bydliště: SK
205
5
109
Adam napsal(a):Ale co se týče toho pomoci lidstvu, jedna cesta by existovala.
Taková, abys nedopadl jako Meyer a další a zároveň aby se to dostalo do světa...
Jednu cestu zrejme našiel P.Nemeš...neviem či ste ho tu na fóru preberali,
ale tvrdí, že vynašiel kompresor na báze vibrácií s účinnosťou nad 100%.
Odprezentoval to rovno ministrovi hospodárstva aj s fotodokumentáciou,
zrejme má v úmysle zainteresovať do vynálezu štát, čo by už mohla byť
solídna ochrana.
0
0
Energy1 12.02.2023 19:24
1955
112
2046
V mém úzkém kruhu přátel vývojářů jsou další dva co jedou na volné energie. Nemají ani odvahu své zařízení prodat, natož šířit do světa. Své poznatky nikomu nesdělují a nikde se nezviditelňují. A já půjdu v jejich šlépějích, protože to je jedinná bezpečná cesta. Našel jsem sílu přijít na toto fórum a předat alespoň impuls jakou cestou se vydat za úspěchem. To je vše, co můžu udělat, můj cíl byl splněn. Cítil jsem, že to byla jakási povinnost udělat. Je možné, že dlouho už tady nebudu, protože brzy dorazí velká zásilka materiálu a budu se naplno věnovat profesionálnímu modelu
0
2
buky 12.02.2023 20:03 Bydliště: Slovensko
427
6
110
Energy1 napsal(a):Figuera bude prodán a bude sloužit jedné nejmenované společnosti v ČR, možná se o tom dozvíte
0
0
Adam 12.02.2023 20:10 Bydliště: Praha
6425
584
6134
Energy1 napsal(a):... Nemají ani odvahu své zařízení prodat, natož šířit do světa. Své poznatky nikomu nesdělují a nikde se nezviditelňují. A já půjdu v jejich šlépějích, protože to je jedinná bezpečná cesta. ...
Může být rozdíl v tom, jestli je to opravdu cesta jediná, nebo zda Tě jen jiná nenapadá.
Ale jak jsem naznačoval... Nejprve si musíš rozmyslet priority bez ohledu na strach.
Zda ve skutečnosti pomoct světu tolik nechceš a chceš raději zkusit primárně
finančně prospět svým blízkým. Jak jsem psal, to by mělo být případně respektováno.
Ale pokud (při nezapočítání obav) by pro Tebe bylo podstatnější pomoci světu,
tak mi když tak napiš SZ. Mé řešení není instantní, předpřipravené, leccos by se muselo
dořešit, ale ta cesta bezpečné pomoci světu zřejmě není možná pouze v případě,
pokud počítáš jen s "bublinou" možností Tvojí a pár Tvých overunity parťáků.
Protože je znát, jak velké máš obavy, i když se snažíš psát s nadhledem, připomínám,
že tato pobídka pro SZ není žádný nátlak, který by Tě měl ještě víc vyděsit.
Když nenapíšeš, nenapíšeš. Ale ta možnost tu bude i do libovolného budoucna.
0
1
martin11 12.02.2023 20:34 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
...vítáme Šobul-a ...těšíme se na příspěvky...doufejme, že budou konstruktivní
0
0
Adam 12.02.2023 20:38 Bydliště: Praha
6425
584
6134
martin11 napsal(a):...vítáme Šobul-a ...těšíme se na příspěvky...doufejme, že budou konstruktivní
Nemusejí být nutně "konstruktivní". Ale jsme přátelská komunita, takže stačí, když budou přátelské.
Ahoj Šobule, vítej.
0
1
Šobul 12.02.2023 20:45 Bydliště: Na severu
6
0
4
Zpočátku jsem sdílel stejné nadšení jako martin11, původně jsem se domníval, že výroba F bude sice dost náročná, kdy Energy1 tak nějak tu cestu rámcově ukáže, což také udělal, ale samotná realizace je alespoň pro mě finančně náročnější, než jsem původně předpokládal. Náročnost finanční je ještě podložena zkušenostmi, vědomostmi (dalo by se možná podle vlastních schopností dohnat) a nepochybně i vybavením. Sám tady přiznává, že tomu věnoval dvacet let života a i ......... . V podstatě to má již rozhodnuté co a jak dále.
Přesto, že se mi ta vidina k volné energii zase trochu vzdálila, tak děkuji za toto poznání jedné z možných cest kudy a na tomto vlákně jsem se mnohému přiučil a děkuji za to.
Energy1, bylo by možné trochu poodhalit tu turbínu ? - rámcově - vhodný průměr pro ty 2 kW výkonu, optimální otáčky, počet trysek a jakého průměru, čeho se vyvarovat - třeba i trochu víc.
0
1
Adam 12.02.2023 20:52 Bydliště: Praha
6425
584
6134
Pro pořádek zmiňuji, že tu máme samostatné vlákno ,,Donnie Watts Generator"
Tenkrát v Americe kolem roku 2012 kdy byl oprášen patent Figuery a Coutiera několik lidí zařízení rozjeli a začali se hromadně šířit informace ke stavbě. Vypadalo to jako nezastavitelný vlak do doby, než vlády USA se postaraly o chronický nedostatek měkkého železa na trhu. Při opětovném naskladnění byly ceny desetinásobné. Cena čistého měkkého železa, které je klíčem k volné energii je uměle zvedlá na neúnosnou mez. Udělali to takto rafinovaným způsobem, aby si nikdo ničeho podezřelého nevšiml. Žádná naděje na hromadnou energetickou svobodu není. Kabala v současné době je všemocná, ovládá naprosto vše a stojí nad zákony. Z tohoto důvodu nemám ani snahu něco takového zamýšlet.
Musím zmínit energetickou bilanci. Správně nastavený generátor má index účinnosti s použitím ocelokřemíku cca 10. Při použití permaloyů bude index 100 a více, dokládají to výpočty sycení a ztrát. Klíčem k vysokému přebytečnému výkonu jsou právě ultradrahé magnetické slitiny na bázi železa a niklu. Za tím vším stojí vysoká permeabilita, schopnost zesílit mag. pole vytvořené protékajícím proudem vodiče. Nezáleží ani tak na příkonu elektromagnetů, jak právě na magnetické propustnosti, materiály s vysokou permeabilitou 100tis a více stačí sytit doslova pár závity a nízkým proudem. Figuera dosahoval indexu účinnosti 150, pro někoho je to absolutní nesmysl, já říkám, že s čistým měkkým železem to možné je a výpočty to dokládají
Str.: 1, ... 10, 11, 12, 13, 14, ... 38 Vlákno je uzamčené. V této sekci možná naleznete druhé vlákno určené pro diskuzi
Pokud vás tato problematika zajímá,
je velmi vhodné pročíst si pečlivě od první stránky celé vlákno.
Vše klíčové je v něm průběžně zmíněno nebo naznačeno