Pokud vás tato problematika zajímá,
je velmi vhodné pročíst si pečlivě od první stránky celé vlákno.
Vše klíčové je v něm průběžně zmíněno nebo naznačeno
Generátor volné energie podle práce Clementea Figuery (patenty z let 1900-1915).
Vlákno základních informací
Str.: 1, ... 11, 12, 13, 14, 15, ... 38 Vlákno je uzamčené. V této sekci možná naleznete druhé vlákno určené pro diskuzi
Poslední příspěvek z předchozí strany:
Energy1
Tenkrát v Americe kolem roku 2012 kdy byl oprášen patent Figuery a Coutiera několik lidí zařízení...
Adam 12.02.2023 21:13 Bydliště: Praha
6425
584
6134
Energy1 napsal(a):... s čistým měkkým železem to možné je a výpočty to dokládají
Konkrétně k této dílčí věci se v obecném duchu dost přidávám.
Dost si myslím, že vysoká permeabilita může být skutečně jedním z klíčů
k nějakému zařízení ohledně volné energie, když půjde o oblast magnetismu.
Figuera vypadá dost zajímavě, ale nakonec ve spoustě detailech i příliš složitě,
pokud by to měli zmáknout třeba i různí garážoví kutilové.
Naštěstí to není jedná cesta k volné energii skrze magnetismus.
0
2
Energy1 12.02.2023 21:59
1955
112
2046
Adam napsal(a):Figuera vypadá dost zajímavě, ale nakonec ve spoustě detailech i příliš složitě,
pokud by to měli zmáknout třeba i různí garážoví kutilové.
Naopak, generátor fuguery je jednoduchým zařízením co se principu i stavby týče, pokud se ví jak na to. Jedná se o jedno z nejjednoduších zařízení volné energie. Nevyžaduje nutně žádnou profesionální výrobu jednotlivých částí. Můj prototyp jsem poskládal ve své dílně včetně navinutí všech cívek. Je pravda, že jádra byly vyrobeny na zakázku s velkou přesností, ale zbytek jsem odfušoval.
Naproti tomu turbína Donie Watse je velmi náročná a precizní strojírenská záležitost. Moje turbína byla vyrobena z jednoho 150kg bloku duralu na pětiosém obráběcím centru a velké horizontální fréze. Co se této koncepce týče, tak téměř nic nelze vyrobit doma, vše musí být naprosto přesné a profesionální, žádné domácí čuchtání. Raději nebudu zminovat ceny za obrobení součástí. Proto apeluju na figueru, který je pro spoustu lidí dostupnější
0
2
cimirek 12.02.2023 22:00 Bydliště: Střední Čechy
846
78
1069
Energy1 napsal(a):V mém úzkém kruhu přátel vývojářů jsou další dva co jedou na volné energie. ...
A jakého druhu je to jejich zařízení, prozradit nelze?
0
2
Adam 13.02.2023 10:00 Bydliště: Praha
6425
584
6134
Energy1 napsal(a):Naopak, generátor fuguery je jednoduchým zařízením co se principu i stavby týče, pokud se ví jak na to.
Jenže to ,,pokud se ví jak na to" je ostře zásadní.
Napíšu to jinak. Tohle málokdo celé odladí jen tak, pokud nedostane
velmi přesný návod a popis všech dílů od člověka, kterému se to povedlo.
Proto Figuera nakonec opravdu není moc praktická cesta za volnou energií
vhodná pro různé bastlíře, kteří jsou však zároveň většinou tím hlavním,
co se světu snaží volnou energii přinést. A to přestože by šlo o bastlíře
znalé elektrotechniky.
Pokud nebudou mít velmi přesný a odladěný návod od někoho, kdo dovede
nejen znát elektrotechniku, magnetismus, ale dovede různé děje a souvztažnosti
v tom i "vidět". Kdo vše toto chápe a vidí opravdu komplexně a hloubkově.
Takových lidí prostě moc není.
0
1
Energy1 13.02.2023 10:53
1955
112
2046
Je pravdou, že všechno, co jsem uvedl v tomto vláknu byli pouze teoretické odpovědi na obecný princip. Naopak neuvedl jsem nic konkrétního co by stačilo na replikaci. Uvolnil jsem jen tolik, aby nebyl ohrožen můj projekt. Figuera možná vypadá, že lze provést mnoha způsoby, ale není to pravda, ten správný způsob je pouze jeden a v tom je ta složitost. Spousta lidí se třeba snaží elektronicky napodobit lineární vzestup a pokles proudu, ale zapomínají na to, že primární systém musí umožňovat přelévání a rekuperaci potenciálu, což elektronika sama o sobě nedokáže. Figuera funguje pouze jako celek, ne pouze s funkční částí. Ten kdo chápe magnetismus do hloubky, musí pochopit, co se děje v tomto generátoru, elektronika tam vůbec nemusí být, je to pouze modifikace k úplné nehybnosti. Celé to stojí na chování mag. polí, jejich ukládání, uvolnění a řízení
0
1
martin11 13.02.2023 11:14 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
Energy1 napsal(a):Je pravdou, že všechno, co jsem uvedl v tomto vláknu byli pouze teoretické odpovědi na obecný princip. Naopak neuvedl jsem nic konkrétního co by stačilo na replikaci. Uvolnil jsem jen tolik, aby nebyl ohrožen můj...
..provedl jsem nějaké ...moje amaterské výpočty...po revizi výpočtů mě něco hrubě nesouhlasí, výsledky jsou děsně zavádějící...jsem z toho špatnej....a nemám se kde, nežli u tebe zeptat..
takže dotaz, odpověď od tebe dle Tvé úvahy...
..píšeš a to několikráte...Fe 90kg Cu 70kg...to je tedy množství Fe a Cu na celý stroj, nebo jen na dílčí sestavu...např 90kg Fe na jednu trojici = 2x primár, 1x sekundár...
nebo jen dotaz č.2 jakou hmotnost, váhu má 1 - jedno - jádro primáru...
...kdo o tom zde uvažuje, jako že asi nikdo, protože Lens je asi mimo Adama sprosté slovo .. na toto musí ve výsledcích narazit...a nikdo nenarazil, protože kdyby narazil, tak se zeptá...
...zrovna tak hmotnost Cu...tady jsem něco vydumal, muselo Tě to také asi kdysi napadnout, když jsi projektoval první model...o tom ale ...z pohledu utajení pomlčím...začínám být také tajemný...výzkum to je dřina...
...zatím dík za odpověď martin
0
1
Energy1 13.02.2023 12:36
1955
112
2046
Hmotnosti jsem již několikrát uváděl a jsou to skutečné hmotnosti, které si nevymýšlím. Na sekundární jádra jsem přimotával vinutí ještě pro buzení, teď mám na jádrech celkově 83kg mědi. Konkrétní věci ohledně stavby nebudu zmiňovat, což velikost, váha a technika navíjení rozhodně je. S figuerou se tady musí poprat každý sám, pro znalého v oboru magnetismu, zkušeného s návrhem a navíjením cívek bude cesta náročná, pro neznalého nemožná
0
2
martin11 13.02.2023 13:02 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
Energy1 napsal(a):Hmotnosti jsem již několikrát uváděl a jsou to skutečné hmotnosti, které si nevymýšlím. Na sekundární jádra jsem přimotával vinutí ještě pro buzení, teď mám na jádrech celkově 83kg mědi. Konkrétní věci ohledně stavby...
...Dobře, ponesu si tedy svůj kříž sám...ačkoli jsem předem varován před neúspěchem, za pokus to stojí. Energy asi již nic dalšího ke stavbě neprozradí, takže info z předešlých debat musí stačit. Ze světa se také nic nedozvíme nového...nezbývá nežli zkoušet.
beru to tak že Energy1 musel také začít asi od nuly, jen se svými znalostmi o magnetizmu a souvisejícími tematy...osobně jsem měl usnadněn začátek bádání, něco jsem v letu dostudoval i když je mě spousta věcí a souvislostí velmi utajena. Jsem v roli alchymisty z 16. století...něco dělám, mnohdy nevím co, je třeba si dávat věci a stavy magnetizmu do souvislostí, pozorovat domýšlet si. Asi tuším na co si dát pozor, kde je nějaký zásadní problém...mno uvidíme...svoje poznatky nebudu veřejně prezentovat, ale nebráním se diskuzi na SZ....takže pokud někdo něco má, tak tímto kanálem bude spojení a prostor na diskuzi....
..potřeboval bych nějakého mentora, kterého bych se mohl ptát na základní otázky v oboru elektromagnetizmu??? prosím přihlašte se mě na SZ...zůstanete v utajení...
tak zatím děkuji všem zde
0
1
Macintosh 13.02.2023 13:27 Bydliště: SK
205
5
109
Na zahraničnom fóre je diskusia o generátore Figuera už 10 rokov v rozsahu 313 strán, jeden z posledných príspevkov:
" Existuje množstvo roztrúsených informácií, pokusov, skúseností, ale žiadny presvedčivý výsledok! "
0
0
Energy1 13.02.2023 13:45
1955
112
2046
Stačí se podívat na dosavadní stavby a pokusy replikátorů. Nikdo nezainvestival větší finance do materiálu a každý končí pouze se stolním modelem. Tady si musí být člověk jistý v tom co dělá a hned na první test je potřeba hodně investovat. Malé modely mají problémy s dříve zmíněným, jenže každý doufá, ale zázraky se nedějí. Dal jsem tu dost informací na to, aby zručný člověk s vědomostmi v daném oboru tohle zařízení rozjel. Ostatním co úspěch nepřichází nesplňují kritéria požadavkům na provoz Figuery. Dalo by se říct, že existují tři skupiny lidí. První skupina má dobrý teoretický základ, ale nedokáže přenést teorie do praxe viz Marathonman, druhá skupina je zručná, ale zase nemá potřebné vědomosti, třetí skupina je zručná a má i vědomosti, ale nemíní investovat do něčeho nejistého. Pak je tu ještě čtvrtá, zanedbatelná skupina lidí, která své vědomosti dokáže přenést do praxe a nebojí se investovat, tam patřím já
0
2
Adam 13.02.2023 14:02 Bydliště: Praha
6425
584
6134
Macintosh napsal(a):" Existuje množstvo roztrúsených informácií, pokusov, skúseností, ale žiadny presvedčivý výsledok! "
To už tak ale s "volnou energií" bývá. Z mnoha různých důvodů.
Na spoustu důvodů narážíme i v tomto vlákně. I zde na několik zcela různých důvodů současně...
0
1
Adam 13.02.2023 14:14 Bydliště: Praha
6425
584
6134
Energy1 napsal(a):... třetí skupina je zručná a má i vědomosti, ale nemíní investovat do něčeho nejistého. ...
Navíc je toto všechno zkomplikováno tím - a to já tady ohledně Figuery
zřetelně vnímám - že zdaleka nestačí jen odvaha, zručnost a vědomosti.
Vědomosti má kde kdo. Kde kdo je našprtán. A pár lidí dokonce i občas
umí ty našprtané věci používat a aplikovat je na složitější problémy.
Jenže ani to u Figuery (pokud ho budou dělat "od nuly") nestačí.
Zde se vyžaduje mít navíc schopnost vidět různé děje magnetizmu
ve správném "měřítku" a v potřebném detailu. "Vidět" v mysli ty složitější
děje. To je o dva levely ještě výše než "vědomosti".
Vzhledem k tomu není Figuera (bez detailního návodu) v žádném případě
vhodnou bastlířskou replikací. A všude budou jen zprávy, jak to nikomu nefunguje.
Macintosh zmiňuje jedno fórum, ale tento "neúspěch" bude ve skutečnosti
ještě mnohem rozsáhlejší.
Měl jsi velké štěstí, že o ty dva levely výš to opravdu máš.
0
0
Samotný příspěvek lze zobrazit pomocí adresy: (Velmi spolehlivé a lze se pak spolehlivě dostat k příspěvku do příslušného tematického vlákna)
Otevřít příslušné tematické vlákno a narolovat na tento příspěvek lze pomocí adresy: (Ve výjimečných případech může fungovat s problémy)
Otevřít příslušné tematické vlákno na začátku lze pomocí adresy:
Macintosh 13.02.2023 14:17 Bydliště: SK
205
5
109
Energy1 napsal(a):Pak je tu ještě čtvrtá, zanedbatelná skupina lidí, která své vědomosti dokáže přenést do praxe a nebojí se investovat, tam patřím já...
Rešerš na internete ukázala, že v prípade Figuera tá zanedbateľná skupina,
ktorú zmieňuješ neexistuje, je to len jedinec.
Nepodarilo sa nájsť iný úspešný pokus, natož skupinu.
0
0
martin11 13.02.2023 14:49 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
Macintosh napsal(a):Rešerš na internete ukázala, že v prípade Figuera tá zanedbateľná skupina,
ktorú zmieňuješ neexistuje, je to len jedinec.
Nepodarilo sa nájsť iný úspešný pokus, natož skupinu.
...mno, tak mě tedy sleduj...já to "snad" také udělám...zručnost nechybí...na teorii jsem sehnal již několik dobrovolníků...na stole se to také nedá...vychází nám cca 100-120kg Fe
Cu přiměřeně....
...uděláme nějaký projekt, dílčí zkoušky...a uvidíme...kolik to bude stát peněz...ideální mít trafa navinutá na čistém Fe...o tom zatím můžeme jen snít....
..práce moc....ale za pokus to stojí...ale jak jsem se do problému ponořil...v malém to skutečně dělat nelze, není to práce do paneláku...
...assi časem budu hledat sponzora...moje úspory na to nebudou stačit...ale zatím nepředbíhám....uvidíme...
p.s. prosím Macintoshe, aby se zde ..a všude na tomto foru, vyvaroval kritických poznámek. ..všeobecně... ...platí to pro všechny... přijímáme jen pozámky, které poradí kterak problemy řešit, popř. upozornění na chyby v řešení problemu...
0
0
Energy1 13.02.2023 17:52
1955
112
2046
Macintosh napsal(a):Rešerš na internete ukázala, že v prípade Figuera tá zanedbateľná skupina,
ktorú zmieňuješ neexistuje, je to len jedinec.
Nepodarilo sa nájsť iný úspešný pokus, natož skupinu.
Záleží kde hledáš, na darknetu je několik lidí s funkčním generátorem, rozhodně nejsem sám. Běžný internet podléhá tvrdé cenzuře a zvlášť ve volných energiích, věř mi. Navíc je na světě mnoho lidí co tyto věci využívají, ale nikdo o nich neví. viz moji kámoši.
0
2
Energy1 13.02.2023 18:07
1955
112
2046
martin11 napsal(a):...assi časem budu hledat sponzora...moje úspory na to nebudou stačit...ale zatím nepředbíhám....uvidíme...
Se sponzorem to není jednoduchý, investor podá pomocnou ruku až předvedeš funkční model s prokazatelným přebytkem, dříve ti nikdo nedá ani pětník. Vím to z vlastní zkušenosti, nikdo se se mnou nechtěl ani bavit, dokud jsem nepřijel s generátorem na vozíku a černě na bílém nedoložil, že generuju přebytek. Investor pěkně čuměl, když ekoflex se rozpálil do červena a hodinu čekal co se bude dít. Po hodině uznal, že v rámu nemohou být ukryté baterie a to co předvádím je reál. O to větší je problém nějakého investora vůbec přesvědčit, že se nejedná o feak, ta nedůvěra opravdu silná. Ale podařilo se, a teď mám v Číně objednanou hromadu permaloye, profesionální 3f model na kterém začnu brzy pracovat je založený investorem
0
2
Adam 13.02.2023 18:41 Bydliště: Praha
6425
584
6134
Energy1 napsal(a):... ta nedůvěra opravdu silná. Ale podařilo se, a teď mám v Číně objednanou hromadu permaloye, profesionální 3f model na kterém začnu brzy pracovat je založený investorem
Velmi Ti k tomu držím palce, ať se to podaří všechno v nějakém přijatelném rámci Tvých představ.
0
4
martin11 13.02.2023 19:05 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
Energy1 napsal(a):Záleží kde hledáš, na darknetu je několik lidí s funkčním generátorem, rozhodně nejsem sám. Běžný internet podléhá tvrdé cenzuře a zvlášť ve volných energiích, věř mi. Navíc je na světě mnoho lidí co tyto věci...
..těším se až se také budu moci přihlásit do klubu...
p.s. ...myslím to vážně...
0
0
Energy1 13.02.2023 19:35
1955
112
2046
Marathonman říká: ,,generátor Figuery nemá hřídel a nosnou konstrukci a veškeré použité železo je určené ke generování proudu, a proto má generátor menší váhu než konvence"
Zjistil jsem, že tomu tak není. V případě použití ocelokřemíku je zapotřebí k vygenerování slušného výkonu hromada železa. To je důvod, proč malé koncepce nefungují, nebo mají diskutabilní přebytek. Generátor vychází váhově mnohem víc než konvence. Větší jádra s větším průřezem jsou prostě efektivnější, navíc k vybuzení ocelokřemíku je zapotřebí hodně velké sycení, což vyžaduje velké množství měděného drátu.
Generátor složený z permaloyů je úplně v jiné dimenzi. Jádra elektromagnetů stačí budit desetinou příkonu ocelokřemíku! K tomu mají úzkou pravoúhlou hysterezní smyčku, což nepřímo vyjadřuje vysokou účinnost v provozu. Já budu mít použité jen to nejlepší, permaloy se sycením 1,6T na elektromagnety se zapuštěným vinutím do jádra a sekundární jádra budou složené z laminovaného permeduru, který umožňuje sycení až 2,4T. S tímto zamýslim dosahovat výkonu 30kw, 10kw v každé fázi
0
2
Pafixa 13.02.2023 20:38 Bydliště: Masada
2464
138
2268
No, jen letmo, já jsem na jiné zařízení. Ale zkuěenost s investorem potvrzuji. A nejen s investorem, i přátelé a kamarádi, kteří mají upřimný zájem, tak mi ve finále jen zaplatili třeba měniče, ale pak jen čekali, až to vše udělám.
V důsledku je člověk povětšinou sám.
Takže vidím jako zásadní to za 4.)
No a od toho se odvíjí i to, do čeho se člověk pak může opravdu pustit.
Ale Energy1, pokud máš investora, tím přibývá těch, co o tobě vědí, tak tím se i navyšuje pravděpodobnost konečného vlivu Kabaly.
Tedy tolik jen můj postřeh.
Opatrnost - matka moudrosti.
Tvůj plán v tomto musí být bezchybný.
Hodně štěstí.
Str.: 1, ... 11, 12, 13, 14, 15, ... 38 Vlákno je uzamčené. V této sekci možná naleznete druhé vlákno určené pro diskuzi
Pokud vás tato problematika zajímá,
je velmi vhodné pročíst si pečlivě od první stránky celé vlákno.
Vše klíčové je v něm průběžně zmíněno nebo naznačeno