Pokud vás tato problematika zajímá,
je velmi vhodné pročíst si pečlivě od první stránky celé vlákno.
Vše klíčové je v něm průběžně zmíněno nebo naznačeno
Generátor volné energie podle práce Clementea Figuery (patenty z let 1900-1915).
Vlákno základních informací
Str.: 1, ... 19, 20, 21, 22, 23, ... 38 Vlákno je uzamčené. V této sekci možná naleznete druhé vlákno určené pro diskuzi
Poslední příspěvek z předchozí strany:
martin11
...prosím, jsem celkem zmatený. ..minulý týden jsem psal, že budu studovat Rezonanci...
odep...
Energy1 26.02.2023 15:33
1955
112
2046
Ne rezonance nemá s figuerou nic společného. Psal jsem o spojitosti rezonance s nízkým odporem. Figuera má nízký odpor v základu bez rezonance, kdežto zařízení využívající rezonanci vytváří nízký odpor potlačením indukční reaktance.
Z mého pohledu není rezonance v indukčních obvodech nějaká tajemná záhada zvláštních efektů, ale pouze fázové srovnání elektrických složek. To způsobí pokles impedance a vzrůst proudu v obvodu, čímž není potřeba zařízení budit tak velkým příkonem a pokud výrazně klesne potřebné napětí a zbyde jen proudová složka, tak klesne i potřebný příkon
0
1
martin11 26.02.2023 15:52 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
Energy1 napsal(a):Ne rezonance nemá s figuerou nic společného. Psal jsem o spojitosti rezonance s nízkým odporem. Figuera má nízký odpor v základu bez rezonance, kdežto zařízení využívající rezonanci vytváří nízký odpor potlačením...
Děkuji za odpověď, jsem spokojen. ..už víš, co budu dělat příští týden po nocích...studovat rezonanci ...důvod je jediný...
...Figuera potřebuje co nejmenší odpor...tedy...
... fázové srovnání elektrických složek a tak způsobit pokles impedance a vzrůst proudu v obvodu - čímž snížím budící příkon, a klesne vstupní napětí a tím i potřebný příkon...
...jak popisuješ zde výše...
...tak toto jsem se naučil za posledních několik dnů....před tím jsem o tom neměl nejmenší ponětí...jo, lépe se mě spalo.....
0
0
Nadsenec 26.02.2023 15:58 Bydliště: Mars
82
5
26
Zdravim vsetkych takze s uvedenych informacii vychadzam ze postavit funkcny figuera generator nebude tak jednoduch kedze nemame ciste zelezo 99.9% len ocelokremik s ktorym sa to da ale pri zlych nastaveniach to zrejme nepojde co by pri cistom zeleze slo chyby nastavenia by boli vykompenzovane kvalitov materialu. Dalej spomeniem budenie obvodu vstup do primarnych cievok, ma sa tam prelievat energia chapem to tak ze pri vstupe prudu do jedneho elektromagnetu zacina stupat prud na maximum da sa to predstavit ako polvlna sinusovky v maxime sa otaca prud a druha polovicka polperiody tecie naspet do zdroja ! Tento prud je strata pokial ju nezachytime alebo nejako neposleme do druheho elektromagnetu to je ta rekuperacia na vstupe primaru ked to dobre chapem. Kedze primari sa maju spinat cez indukcnu reaktanciu cize nejake cievky tam bude ten figel tej prvej podmienky. Dalsia vec je ucinne elektromagnety cize pomer indukcnosti k odporu drotu aby bol velky. S internetu som vycital ze indukcnost stupa s priemerom jadra cize asi preto take velke jadra. Sekundar ma mat medzeru to je jasne, keby nemal bude sa prud indukovat do primaru, medzera znizuje ucinnost elektromagnetu preto musi byt taky efektivny, aby prebil tu vzduchovu medzeru. Trafo funguje elektomagneticky a figuera magneticky to je moja uvaha. Takze s mojho pohladu by sa na vstupne budenie dalo pouzit polvlne usmernenie sinusoveho napetia cize pouzit sinusovy menic s dvoma vystupmi otocenymi o 180stupnov s ktorymi by sa napajali dva trafa, vystup s traf by siel do dvoch elektromagnetov figueri cez diody akurat to nema vyriesene to rekuperovanie, ale mozno by to bolo riesitelne plus, aby to bolo s offsetom v jednosmernej zlozke.
0
0
Energy1 26.02.2023 17:04
1955
112
2046
Dobré postřehy je nesouhlasím s koncem odstavce. Rekuperace není "jen" ale je to klíčová věc Figuery, bez které generátor nepojede. Původ přebytku generátoru jsem zmiňoval v minulosti a rekuperace energie primárního okruhu je naprosto zásadní věc. Představ si, že by jsi elektromagnetům musel nepřetržitě dodávat vstupní příkon, myslíš že výstup by mohl převýšit vstup? Zeptej se sám sebe a sám si odpověz. Ne nikdy by se to nestalo. Hlavní přebytek je z důvodu rekuperace kdy elektromagnet který slábne uvolňuje energii zpět do zdroje, tím zdrojem je druhý elektromagnet, který sílí, po té se priority vystřídají a takto pořád dokola. Příkon generátoru je pouze v pokrytí ztrát I2R, žádný jiný příkon se nemusí dodávat, pokud funguje správně rekuperace
0
1
Nadsenec 26.02.2023 17:47 Bydliště: Mars
82
5
26
Myslel som si ze prebytok sa berie s toho ze elektromagnety fungujuce na jednosmerny prud su dost efektivne hlavne pri velkych priemeroch jadier kde pomer indukcnost odpor drotu bude velky. Rekuperacia je ako vyuzite jalovej zlozky aj ked sa to neda nazvat jalova zlozka ked mame jednosmerne napajanie tak teraz neviem. Jednosmerny prud cez cievku robi stale len odporove straty aj ked bude jednosmerny plynule meniaci ako usmernena jedna polvlna sinusu, prud bude pokracovat aj po skonceni napetia ale pojde do zdroja. To sa musi nikde ulozit a znova pouzit aj takto by sa to mozno dalo neviem si s hlavy predstavit aby jeden prud isiel s jednej cievky do druhej na jednej stupal a na druhej klesal musi to byt napajane odobitne a s kazdej cievky rekuperovat jalovinu a pouzit ju znova to je asi realne inak si to neviem zatial predstavit
0
0
Energy1 26.02.2023 19:03
1955
112
2046
Jak napsal kdysi Adam, stačí si věci uvědomit a pochopit. Vše co tu vykládám, není nové ani převratné. Jsou to principy staré od objevení Faradayem. Všechno máte před očima, ale nevidíte to. Nemůžu vést každého za ruku a ukazovat tady a tak a takhle. Stačí projít mé příspěvky a všechny odpovědi jsou tam.
Tak ještě jednou a jinak. Figuera používá indukční rekuperační primární obvod složený z elektromagnetů, zdroje a regulátoru proudu. Do tohoto obvodu je přivedený vstup budícího proudu. Tento budící proud není budícím proudem jako takovým, ale potenciálem pokrývající ztráty generátoru I2R. Napájení je ss napětím/ proudem, proudový regulátor provádí oscilaci ss proudu čímž vzniká frekvence. Jakákoliv frekvence v indukčním obvodu spadá pod indukční reaktanci, proud je tak omezen vztahem 2π.f.l
Elektromagnet co sílí odebírá energii ze zdroje, jakmile se tekoucí proud začne snižovat tak se cívka brání proti změně a indukuje emf, které se staví proti této změně. Indukované emf ze slábnoucího elektromagnetu není propáleno ve formě tepla, ale přesunuto do druhého elektromagnetu, který současně sílí přes primární indukční stranu systému. elektromagnety si tomto způsobem vyměňují priority, přičemž akce přesunu spotřebuje pouze asi 4% veškerého pohybového potenciálu. Neznamená, že pokud se použije velký průřez jádra, že bude indukčnost u odpor velký, záleží na technice navinutí
0
2
Nadsenec 26.02.2023 20:01 Bydliště: Mars
82
5
26
Takze sa usetri 96% energie budenia elektromagnetov dobre to chapem ?
0
0
Energy1 26.02.2023 21:06
1955
112
2046
Přesně tak, jestli dodávat třeba 3kw nebo 200w na pokrytí ztrát odporem, tak to je sakra rozdíl. Železo si vezme velkou energii akorát na prvotní polarizaci, po té padá příkon v rekuperačním obvodu na ztráty I2R. Stačí si dobře nastudovat jak se chová konvenční generátor, Figuera je v mnoha věcech podobný. Klasický rotační generátor má také rekuperaci energie dipólů v podobě uzavřeného mag. obvodu, kde siločáry vycházející z jednoho dipólu se vrací přes stator do jiného dipólu opačného pólu. Mag. tok je uzavřen v toroidu a má velmi malý únik, doplňují se pouze ztráty I2R. Figuera musí mít tu samou funkci, kdy energie mag. pole se musí v primárním okruhu zadržet a zadržuje se vlivem indukčnosti a železa, protože indukčnost ukládá energii do mag. pole, a zpětně se tato energie mění na elektrický potenciál
0
1
martin11 26.02.2023 21:18 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
Energy napsal...Neznamená, že pokud se použije velký průřez jádra, že bude indukčnost u odpor velký, záleží na technice navinutí
...tomu prosím nerozumím, nikde jsem se o tomto problému zatím v žádném učebním textu nedočetl...technika navinutí cívky...jak tomu mám prosím rozumět??? kvalitně utahovat drát, pečlivě rovnat závit vedle závitu, každou vrstvu návinu mezi sebou nějak izolovat, třeba šelakem....??? je na tento dotaz jiná odpověď nežli jsem napsal??? děkuji za info, nebo z jakých pramenů se učit???
...jako fotograf jsem nikdy žádnou cívku nemotal....
0
0
lajos 26.02.2023 23:59 Bydliště: Liberec
328
11
253
Milý energy1, mám jeden hloupí ing otázku, princip fiquery se dá vyzkoušet i na menších poměrech výkonu a odporů cívek?? Je nějaká hranice W, stovek W nebo až kW? Nevím jestli na našich setkáních jsi registroval mé profi navinuté cívečky? Jen aby jsme zas neinvestovali do hafo mědi a konstrukcí, nádhera že by jsme to nemuseli roztáčet. Stačilo by ověřit v troškažení a po funkčním malém zhotovit doma domu na 3kW, na to už jede pračka + ten zbytek.
0
0
Energy1 27.02.2023 07:10
1955
112
2046
Malé modely s malým množstvím železa musí být velmi přesně navržené a sestavené, to vše ještě umocňuje použití ocelokřemíku místo čistého měkkého železa. To je také jeden z hlavních důvodů, proč replikátoři nedostávají žádný výkon, více železa dokáže vykompenzovat různé chyby a nesrovnalosti generátoru a dává mnohem větší šanci na úspěch.
0
2
Energy1 27.02.2023 07:41
1955
112
2046
Začínat by se tedy nemělo rozhodně s výkony v jednotkách ani desítkách ale minimálně ve stovkách w. Malé jádra se velmi snadno přesytí ss proudem a taky sekundární jádro se velmi snadno přesytí pod mag. kompresí. Pak je třeba brát v potaz, že generátor musí pokrýt své ztráty a teprve potom je zisk
0
2
martin11 27.02.2023 15:22 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
Energy napsal...Neznamená, že pokud se použije velký průřez jádra, že bude indukčnost u odpor velký, záleží na technice navinutí
...tomu prosím nerozumím, nikde jsem se o tomto problému zatím v žádném učebním textu nedočetl...technika navinutí cívky...jak tomu mám prosím rozumět??? kvalitně utahovat drát, pečlivě rovnat závit vedle závitu, každou vrstvu návinu mezi sebou nějak izolovat, třeba šelakem....??? je na tento dotaz jiná odpověď nežli jsem napsal??? děkuji za info, nebo z jakých pramenů se učit???
...jako fotograf jsem nikdy žádnou cívku nemotal....
0
0
Energy1 27.02.2023 16:37
1955
112
2046
martin11 napsal(a):...jako fotograf jsem nikdy žádnou cívku nemotal....
Chválím tvou snahu a zapálení, ale nevzal sis velké sousto sestrojit figueru? Z vlastní praxe mají s figuerou problémy i dlouholetí profíci z elektrooboru, lidi co mají zkušenosti s indukčními obvody. Běžní elektrotechnici jsou vzdálené od generátoru míle daleko a lidi co nejsou z oboru tak jsou vzdálené světelné roky daleko. Ovládat elektrotechniku je při stavbě Figuery silně žádoucí, stejně tak zkušenosti s výrobou cívek a traf. Techniku navinutí cívek jsem nepřímo vyjádřil v obecném principu fungování generátoru.
0
3
martin11 27.02.2023 17:04 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
Dík za chlácholivá slova...Figueru sestrojit...no, kdo by nechtěl...každý, kdo čte story o tomto ....
...jsem takový zvědavec...duší výtvarník, myslí technik konečně i můj mag. motor je toho důkazem...
...vinutí cívky tady bylo zmíněno, tak jsem se zeptal.
Stále studuji, je to zajímavé, co jest součástí našeho běžného života, ani to nevnímáme.
přesto, budu ve studiu pokračovat a možná, že se i něco zeptám...
...jeden nikdy neví, co bude...a štěstí přeje připraveným...vnuk je na studiu na střední škole...elektro...bohužel bydlí daleko, ještě jsem s ním nemluvil...ale třeba jednou ....
no...nebudu předbíhat, Figuera má jistě budoucnost...stejně jako čerpání "eteru"...
tady není Figuera jedinou možností...cest asi bude více...zatím dííík zdravím
0
0
buky 27.02.2023 20:07 Bydliště: Slovensko
427
6
110
Energy1 napsal(a):Z vlastní praxe mají s figuerou problémy i dlouholetí profíci z elektrooboru, lidi co mají zkušenosti s indukčními obvody. Běžní elektrotechnici jsou vzdálené od generátoru míle daleko a lidi co nejsou z oboru tak jsou...
Dnes je to samej per. magnet na rotoru a k tomu měnič. Když se ručně musí parametrovat, tak je to někdy i přes 100 veličin. Spousta věcí, kterým mnoho lidí nerozumí a ani nemusí (ak je možnost, tak se údaje skopírujú na kejpad - paměť) Je to výsledek elektrotechnického pokroku, kde komutátor i kotva nakrátko je už zriedkavosťou atd.
Jenže na rozdíl od figueru jsou to hmatatelné věci, které fungujou, takže inžiniering nejsou blbci !!!
0
0
martin11 27.02.2023 20:48 Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858
110
3651
buky napsal(a):Dnes je to samej per. magnet na rotoru a k tomu měnič. Když se ručně musí parametrovat, tak je to někdy i přes 100 veličin. Spousta věcí, kterým mnoho lidí nerozumí a ani nemusí (ak je možnost, tak se údaje skopírujú...
...a tímto co jsi napsal jsi nám chtěl říci co????
0
0
Adam 27.02.2023 21:04 Bydliště: Praha
6425
584
6134
buky napsal(a):...
Jenže na rozdíl od figueru jsou to hmatatelné věci, které fungujou, takže inžiniering nejsou blbci !!!
Inženýrů a fyziků se mohu zastat také. Jenže ne v této věci. Tohle je trochu o něčem jiném.
Existují dneska super-složitá zařízení, která vyžadují ty největší mozky, kterým to v hlavě úžasně funguje.
A jejich zařízení potom fungují v praxi. Jenže každý "druh" takového zařízení vyžaduje trochu jinou "představivost". Trochu jiný "druh představivosti". Schopnost ty věci vidět
v určitých konkrétních detailech.
Já osobně bych si troufnul na navržení a vypočítání třeba částicového urychlovače.
Podobného jako je v CERNu. Nebo výpočet něčeho jiného, třeba ohledně astrofyziky.
A proč se na to cítím? Vidím to celé v mysli. Jak to funguje, čím se co ovlivňuje a které
matematicko-fyzikální věci na to použít. Ale to neznamená, že hned musím podobně dobře vidět
třeba to, co se přesně děje v několika různých ohledech, když mám věci kolem indukce,
když se mi "prvotní" magnetické pole "míchá" s dalším "nově" vznikajícím polem
v rámci Faradaye/Lenze a co všechno to vlastně v různých detailech znamená.
Tím neříkám, že já osobně to nevidím, ale silně si umím představit, že tohle vyžaduje
docela specifický typ představivosti. Ta analogie není úplně přesná, ale Tesla také žil
vedle spousty geniálních lidí té doby. Ale on měl ten určitý druh "vidění", který se u jiných
až tolik neukázal. A to že kolem něj byla fakt banda chytrých lidí už tyhdy.
Energy1 to naopak velmi dobře vystihl a opravdu je zbytečné to vnímat jako podceňování
šikovných a chytrých lidí. O tom to není. Přijde mi, že často se snažíš na něco nasadit
nějaký zjednodušený pohled a na základě něj vyvozovat nějaké dojmy, co je pravda a co ne.
Jenomže tady se řeší věci, na které kdyby stačilo nějaké zjednodušení, dávno to všichni
mají hravě postavené a funkční. V tomto zjednodušeném pohledu budou transformátor
a kterékoli indukční stroje vždy a pouze těmi zařízeními, tak jak je to známé.
Ten jednoduchý pohled na to bohatě stačí. Naučit se běžné zákonitosti.
Trafo... U2 = U1 . n2 / n1 .. Pohoda.
Bez nutnosti ty věci v různých ohledech hlouběji "vidět".
Figuera opravdu vyžaduje vidět věci, které každý nemá to štěstí vidět je dost jasně.
Vím, o čem mluvím. Kvůli tomu Figeura opravdu není moc vhodný na klasické bastlení overunity.
A i u velmi zkušených a chytrých lidí v oboru je potřeba
být "šlehnutej" ještě i něčím dalším. Specifickým.
2
3
Energy1 27.02.2023 22:09
1955
112
2046
Adam napsal(a):A jejich zařízení potom fungují v praxi. Jenže každý "druh" takového zařízení vyžaduje trochu jinou "představivost". Trochu jiný "druh představivosti". Schopnost ty věci vidět
...
Asi to bude tím jak říkáš, když jsem narazil mezi tisíci patenty volné energie na Figueru, stačilo mi přečíst dvakrát patentový spis a doslova jsem v mysli viděl jak generátor pracuje, pak jsem přečetl forum Marathonmana, kde se mi jen potvrdili mé teorie. Dále už následovala stavba, která trvala půl roku. Po půl roce fungoval generátor na první šup, sice se sníženým výkonem, ale výstup překračoval vstup 10x. Také jsem přišel na to, v čem spočívá modifikace pozdějších patentů zástupce Buforna. Jde o optimalizaci zapojení k dosažení nejvyšší možné účinnosti a výkonu tohoto generátoru. Koncept zůstal stejný, ale odladili se priority generování proudu.
Přesně jak zminuješ, na Figueru se musí shlížet v jiných pohledech, nejde o složité zařízení, ale je potřeba vidět věci jinak. Padl tu dotaz, proč se princip přelévání potenciálu v indukčním obvodu nevyužívá v praxi. Je to zcela jednoduchý, jaderné, uhelné, plynové, větrné, vodní a sluneční elektrárny by nemuseli existovat. Takto velký potenciál technologie má
0
1
Samotný příspěvek lze zobrazit pomocí adresy: (Velmi spolehlivé a lze se pak spolehlivě dostat k příspěvku do příslušného tematického vlákna)
Otevřít příslušné tematické vlákno a narolovat na tento příspěvek lze pomocí adresy: (Ve výjimečných případech může fungovat s problémy)
Otevřít příslušné tematické vlákno na začátku lze pomocí adresy:
buky 27.02.2023 23:36 Bydliště: Slovensko
427
6
110
Energy1 napsal(a):Po půl roce fungoval generátor na první šup, sice se sníženým výkonem, ale výstup překračoval vstup 10x. Koncept zůstal stejný, ale odladili se priority generování proudu.
Výstup 10* větší jako vstup při odladění, omezení proudu. Jak může potom platit P = U . I ?
Str.: 1, ... 19, 20, 21, 22, 23, ... 38 Vlákno je uzamčené. V této sekci možná naleznete druhé vlákno určené pro diskuzi
Pokud vás tato problematika zajímá,
je velmi vhodné pročíst si pečlivě od první stránky celé vlákno.
Vše klíčové je v něm průběžně zmíněno nebo naznačeno