Hlavní přehled   |   Info a nápověda Přihlásit   |   Registrovat
 
 
 
 
 
K zamyšlení     (str. 21 z 38)
Sekce: Doplňková vlákna - Různá
   |   Rolovat dolů
  Str.: 1, ... 19, 20, 21, 22, 23, ... 38  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

Poslední příspěvek z předchozí strany:
martin11  ....dobrý...velmi dobrý...pokud můžeš napiš o tom více...i na SZ...zas mám ...jako fotograf o čem...

Adam   
13.11.2020 13:47
Bydliště: Praha
6425 584 6134 
  martin11 napsal(a):    ....dobrý...velmi dobrý...pokud můžeš napiš o tom více...i na SZ...zas mám ...jako fotograf o čem přemýšlet

Martine, vůbec nic o té fotografii nevím, takovéhle věci prostě kolují po internetu. Jsem rád, že Tě to zaujalo, jen ten můj záměr to sem dát do vlákna K zamyšlení ani moc nestál na pohledu fotografickém, jako spíš obecněji k zamyšlení... ...nakolik věci vidíme a vnímáme reálně, "reálně", ...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
13.11.2020 17:11
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  Adam napsal(a):    Martine, vůbec nic o té fotografii nevím, takovéhle věci prostě kolují po internetu. Jsem rád, že Tě to zaujalo, jen ten můj záměr to sem dát do vlákna K zamyšlení ani moc nestál na pohledu fotografickém, jako spíš...

občas mě nějaký digi fígl ve foto zaujme, jako třeba tento výše...můj osobní názor je, že to není foto člověka, ale digi malůvka a s tou se dá velmi dobře manipulovat....takže vtipné, ale nereálné....závěr....pokusím se to udělat s opravdovou živou fotkou
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
13.11.2020 17:32
Bydliště: Praha
6425 584 6134 
  martin11 napsal(a):    občas mě nějaký digi fígl ve foto zaujme, jako třeba tento výše...můj osobní názor je, že to není foto člověka, ale digi malůvka a s tou se dá velmi dobře manipulovat....takže vtipné, ale nereálné....závěr....pokusím se...

Řekl bych, že reálné by to právě klidně mohlo být. Limitován jsi pak jen šikovností - jako v praxi by se to provádělo velmi obtížně a tipuji, že by to nedopadlo tak hezky... Tohle sice asi je digi malůvka, ale vychází
z teoretické reálné možnosti, že kdybys měl nějak superpřesnou možnost udělat ty dva snímky do takto dokonalého proložení, udělal bys to. A ta možnost, že bys to teoreticky mohl dokázat i v reálu, mi připadá velmi zásadní...

(Bez ohledu na to, jak moc by to bylo praxi těžké...)

Upozorňuje to hlavně na naše vnímání... ... ...
Je to taková vyšší úroveň těch hravých obrázků, jestli vidíš ženský klín nebo lampu - víš, co myslím...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
13.11.2020 17:52
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  Adam napsal(a):    Řekl bych, že reálné by to právě klidně mohlo být. Limitován jsi pak jen šikovností - jako v praxi by se to provádělo velmi obtížně a tipuji, že by to nedopadlo tak hezky... Tohle sice asi je digi malůvka, ale vychází ...

...jojojo, šikovnost by byla , ale limitují mě moje programy a kvalita počítače
...ale už mám nápad jak něco zkusit...bezva zábava....ty a ourel máte "mozkovou" vysílačku a dobré počítače...já takový "obrázky" kdy nevíš kdo se odkud kouká...
...tak hezký víkend....
p.s. ...Teslova "volná energie" zatím počká....budu si hrát s tím co umím
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

cimirek   
13.11.2020 19:26
Bydliště: Střední Čechy
846 78 1069 
Odhaduju, že ten obrázek je snímaný dvěma kamerama, v patřičném odstupu a úhlovém natočení, současně a patřičně nasvětleno. Následně složeno ve fotoshopu, ale asi by to šlo i s klasickým negativem, dvojexpozicí ve zvětšováku.
Každopádně je to pěkný zrakový klam.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
13.11.2020 19:36
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  cimirek napsal(a):    Odhaduju, že ten obrázek je snímaný dvěma kamerama, v patřičném odstupu a úhlovém natočení, současně a patřičně nasvětleno. Následně složeno ve fotoshopu, ale asi by to šlo i s klasickým negativem, dvojexpozicí ve...

...musím s radostí odcenit tvůj foto postřeh....ono to asi jinak nepůjde, pokud by se chtělo složit dvě fotky do jedné, aby vypadala jako ta předložená Adamem ...mno ...já mám problém, jak to vyřešit...jsem tu na Foru asi jediný od fochu...i když....dnes fotí každý...a profíci se formují mezi lidmi co si koupí fotoaparát za hodně peněz....profi zkušenost...fotoaparát je dnes velmi často chytřešjí nežli majitel....
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
14.11.2020 17:42
Bydliště: Praha
6425 584 6134 
  martin11 napsal(a):    ... pokud by se chtělo složit dvě fotky do jedné, aby vypadala jako ta předložená Adamem ...mno ...já mám problém, jak to vyřešit...

Martine, já myslím, že udělat splynutí dvou fotek v počítači, nemusí být (v některých případech) moc velký problém ani pro Tebe - není potřeba na to mít nějakou výkonnou mašinu, ani drahé "photoshopy"... Pokud Ti někdo poradí, jak na to. Tedy, pokud dokážeš udělat dva "perfektní" snímky obličeje ze dvou stran (důraz je tu na tu schopnost to fakt vyfotit co nejpřesněji), pak už to v nějakém počítačovém programu půjde prolnout dobře. Nebo Ti to prolnutí klidně udělám, to je na minutku...

Dřív už jsi tu o toto téma asi zavadil v souvislosti s obrazovým prolínáním dvou laserových paprsků - viz https://www.omforum.cz/forum.php?t=542&str=3&p=33414#p33414 ... Což sice obrazově není provedeno nějak dokonale, ale kdyby na tom záleželo, třeba v případě toho obličeje, dá se to nějak vymyslet, vylepšit...

Třeba ten program GIMP, který je jednou z možností, jak toho prolnutí dosáhnout, by mohl běžet snad i na nějakých starších nevýkonných mašinách... Takže, když budeš chtít, splynutí Ti klidně udělám, když mi pošleš dva skvělé snímky focené z dvou úhlů - to bude větší oříšek, než nějaký prográmek.

Je to sranda... Vůbec by mě nenapadlo, že se místo té "filozofické" podstaty fotky bude řešit, jak udělat obdobnou fotografii...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
14.11.2020 20:07
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
  Adam napsal(a):    Martine, já myslím, že udělat splynutí dvou fotek v počítači, nemusí být (v některých případech) moc velký problém ani pro Tebe - není potřeba na to mít nějakou výkonnou mašinu, ani drahé "photoshopy"... Pokud...

....mno...filosofické otázky je třeba někdy i řešit v praxi, tedy v životě. Jsou sice tedy pokusy, které se i nepovedly / Marx, Engels, Lenin/...
....v tomto okamžiku mě napadá...povedlo se někdy uvést filosofickou otázku, jakoukoliv do života???
p.s....jednoho bych znal...."Být či nebýt...."
p.s.s...v česku...pít či nepít
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
18.11.2020 10:00
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
....nevím, jestli aukce na "kmitočty" je politika....ale zase jeden velkej bordel...a hlavně fiasko....čtvrtý operátor...a tím i levnější telefonování a komunikace je v nedohlednu....

https://nazory.aktualne.cz/komentare/aukce-kmitoctu-skoncila-fiaskem-jak-tento-stat-chce-zvladnou/r~5c1e0584281911eb8b230cc47ab5f122/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_content=default&utm_term=position-3&utm_campaign=Aktualne

p.s.....a Kelner bouchá šampaňské......
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
23.11.2020 00:44
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 85 1826 
Petice proti odvolání paní Lipovské z rady ČT
 
Minulý týden několik senátorů demonstrovalo na ulici před ČT, tedy na tom nejsprávnějším místě kam patřejí.
Nyní organizují petici za její odvolání, proti které je organizovaná petice proti jejímu odvolání zde.
https://www.petice.com/petice_proti_rezignaci_radnich_lipovske_a_kapar_v_rad_t

Nic nenaznačuju.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
24.11.2020 18:18
Bydliště: Praha
6425 584 6134 
Vkládám jen tak...
Kolegyně má umrtí v rodině, tak jsem po nějaké kapce empatie a "jalového" utěšování přidal ještě něco dalšího - v souvislosti s tím, že smrt pro daného člověka pravděpodobně vůbec neznamená celkový konec jeho existence...

Náš fyzický svět, který umíme nahmatat a který jsme zvyklí vnímat jako věrohodnou realitu, je ve skutečnosti jen malým ostrůvkem daleko složitějších a větších světů a podstat, které na těch fyzicky nahmatatelných věcech nestojí…

Tedy, že úvahy o nějaké posmrtné cestě nejsou až takové pochybné nadpřirozeno... A že mi vlastně připadá ten náš známý fyzický a hmatatelný svět jako mnohem pochybnější nadpřirozeno...
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
24.11.2020 19:02
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 85 1826 
  Adam napsal(a):    Vkládám jen tak... Kolegyně má umrtí v rodině, tak jsem po nějaké kapce empatie a "jalového" utěšování přidal ještě něco dalšího - v souvislosti s tím, že smrt pro daného člověka pravděpodobně vůbec...

V minulých 14 dnech jsem prošel obdobným trauma při smrti poměrně blízkého příbuzného.
Teprve tady a teď si člověk uvědomí svoji pomíjivost a že jeho život nekončí jeho posledním dechem.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa    Schval. r.
24.11.2020 19:28
Bydliště: Masada
2464 138 2268 
  E_man napsal(a):    V minulých 14 dnech jsem prošel obdobným trauma při smrti poměrně blízkého příbuzného. Teprve tady a teď si člověk uvědomí svoji pomíjivost a že jeho život nekončí jeho posledním dechem.

Navážu na toto téma. Když jsem prožíval vleklý odchod matky z našeho světa a vzápětí i tchánův, přečetl jsem před tím velmi zajímavou knihu "Kdo se bojí smrti" od Jan van Helsiga. Ta kniha hodně pomohla. Máme ji v čítárně:
https://www.omforum.cz/forum.php?t=490
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa    Schval. r.
26.11.2020 20:57
Bydliště: Masada
2464 138 2268 
  Adam napsal(a):    Náš fyzický svět, který umíme nahmatat a který jsme zvyklí vnímat jako věrohodnou realitu, je ve skutečnosti jen malým ostrůvkem daleko složitějších a větších světů a podstat, které na těch fyzicky nahmatatelných věcech...

...obzvláště pokud si uvědomíme, jak nedozírnou, živoucí a neustále tvořící podstatou všeho, tedy i nás, je Univers, Vesmír.

A jak krásné slovanské slovo to je - Věs Mir, Celý Svět, Veškerenstvo......vše v nás i všude kolem nás.

Přes všechen čas, prostor, všechny rozměry/dimenze i všechny "reality".
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

martin11    Schval. r.
27.11.2020 21:34
Bydliště: ...v garáži s Trabantem P 50 R
6858 110 3651 
...k zamyšlení...neúspěch je základem....
...stojí za přečtení....asi jsem se také poznal....

https://zena.aktualne.cz/blogy/tomas-studenik-bez-chyb-byste-neexistovali-v-kurzu-jsou-vedy/r~2885f0562d7811eb8972ac1f6b220ee8/
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Adam   
30.11.2020 04:13
Bydliště: Praha
6425 584 6134 
„Nemluv se mnou o své duchovnosti, kámo. Nemám zájem… Prosím, nemluv se mnou o 'čistém vědomí' nebo 'o životě v absolutnu'. Chci vidět, jak se chováš ke svému partnerovi, ke svým dětem, rodičům, tvému vzácnému tělu. Prosím, nedávej mi přednášku o iluzi odděleného Já nebo o tom, jak jsi dosáhl blaženosti za pouhých 7 dní. Chci cítit skutečné teplo zářící z tvého srdce. Chci vědět, jak dobře umíš naslouchat. Jak vnímáš informace, které neodpovídají tvé vlastní filozofií. Chci vidět, jak komunikuješ s lidmi, kteří s tebou nesouhlasí. Neříkej mi, že jsi probuzen a zbaven ega. Chci tě poznat mimo slova. Chci vědět, jak se cítíš, když tě obklopuje neštěstí. Jestli dokážeš úplně se ponořit do bolesti a nepředstírat, že jsi nezranitelný. Jestli umíš procítit svůj hněv, ale nejít do násilí. Jestli jsi schopen naplno prožit smutek, aniž bys se stal jeho otrokem. Jestli umíš snést svou hanbu bez ponižování jiných. Jestli dokážeš udělat chybu a přiznat to. Jestli jsi schopen říct 'omlouvám se' a myslet to vážně. Nemluv se mnou o své duchovnosti, kámo. Mne to nezajímá. Jen se s tebou chci setkat. Poznat tvé srdce.“ - Jeff Foster

(Ze skupiny FB: https://www.facebook.com/DuchovniCestaPokojnehoBojovnikaSvetla/ )
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa    Schval. r.
30.11.2020 19:35
Bydliště: Masada
2464 138 2268 
  martin11 napsal(a):    ...k zamyšlení...neúspěch je základem.... ...stojí za přečtení....asi jsem se také poznal.... https://zena.aktualne.cz/blogy/tomas-studenik-bez-chyb-byste...

No jak je vidět, česká cesta v "managementu kvality" se prosadila. Už v "minulém tisíciletí" byl prezentován přístup "managementu kvality" na základě protikladu k tehdejšímu trendu "Učit se od nejlepších". Tedy českým nápadem bylo "Učit se od nejhorších" - prostě studovat ty jejich chyby a vyvarovávat se jich. Ten chlapec to zjevně buď uviděl, nebo také pochopil a udělal si z toho business. To mu přeji. Je to tak jak praví moudří - peníze se válejí na ulici, jen je potřeba je uvidět a začít sbírat.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Pafixa    Schval. r.
30.11.2020 19:42
Bydliště: Masada
2464 138 2268 
Platónova jeskyně
 
Znáte podobenství o Platonově jeskyni:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Podobenstv%C3%AD_o_jeskyni

https://www.youtube.com/watch?v=SaWqS7AaZIc

Zajímavé je porovnat tyto dva odkazy - v tom je to zamyšlení zajímavější.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

Poota   
15.01.2021 12:54
Bydliště: Praha
9111 613 7695 
Už je ke stažení kniha Jane Robertsové Sethovy promluvy https://www.omforum.cz/p.php?idx=38593, kniha kterou tvoří přepisy všeho, co autorce v jednotlivých seancích sdělilo "samostatné vědomí" bytosti vystupující jako Seth a Seth Dva, procházející v různých inkarnacích celými dějinami, jejichž útržky popisuje ze "svého pohledu". Tak se dozvídáme, že ledacos se událo jinak - malý příklad je třeba kolem strany 360, kde Seth popisuje události kolem ukřižování Ježíše Krista; kousek si dovolím ocitovat:

"Pro vaše poučení: historický Kristus nebyl ukřižován. Ještě moment. (Pauza.)
Původně neměl takto zemřít, ale ostatní považovali ukřižování za nezbytné, aby bylo naplněno proroctví.
Kristus se toho neúčastnil. (Pauza.) Došlo ke spiknutí, které vedl Jidáš a jehož cílem bylo prohlásit Ježíše mučedníkem. Byl však zvolen jiný muž, kterého omámili a přesvědčili, že je Mesiáš a musí vláčet svůj kříž (Lukáš 23).
Byl jedním z oklamaných, ale věřil, že on je Ježíš a má naplnit proroctví.
Přišla Marie a oplakávala muže, který uvěřil, že je její syn. Soucítila s ním. Ukřižování Krista se však měla účastnit jen určitá část židů, nikoho by nenapadlo, že by mohl být „obviněn“ celý národ.
(Pauza do 22.00.) Ježíšův hrob byl prázdný, protože stejná skupina těla odvezla. Marie Magdalena Krista spatřila u jeho hrobu. (Matouš 28) (Dlouhá pauza.) Kristus měl obrovskou psychickou energii, tou způsobil, že se na jeho těle objevily rány. Svým následovníkům se pak zjevoval ve fyzické i nefyzické podobě. Vysvětloval, co se vlastně stalo, ale ti, kdo se nezúčastnili spiknutí, mu nerozuměli a mylně vnímali jeho prohlášení.
Petr třikrát zapřel Ježíše (Matouš 26), když prohlásil, že člověk na kříži skutečně není Kristus.
Člověk, který věřil, že je Ježíš, se ptal: „Petře, proč jsi mne opustil?“ Jidáš ukázal na tohoto muže, protože věděl o spiknutí, bál se, že pravý Ježíš bude ukřižován. Takže dal za úkol Šimonovi stát se Mesiášem a zachránit život historického Ježíše.
(22.05. Jane podstatně zrychlila tempo.)
Ukřižování symbolizuje hluboké rozpory, dilema lidské duše, proto se stalo realitou a spiknutí dostalo přednost před skutečnými událostmi.
Pouze ti, kdo žijí v iluzích jsou v nebezpečí schopni sebeobětování, pokud to považují za nezbytné. Pouze ti, kdo věří v nedílnost zločinu a trestu, jsou přitahováni takovým druhem náboženských událostí a nachází v nich hluboký odraz svých subjektivních pocitů.
Kristus telepaticky zjistil pravděpodobné události, které se uskuteční. Člověk, který byl do nich zapojen, již nemohl od svého subjektivního rozhodnutí ustoupit. Byl ukřižován, aby tak naplnil staré židovské proroctví.
(22.10) Při večeři Páně Kristus řekl: „Jezte, toto je mé tělo,“ potom zvedl kalich a pravil: „Pijte, toto je má krev.“ Tím chtěl naznačit, že duch je obsažen v každé hmotě, je oddělen a propojen zároveň. Chtěl ukázat, že jeho duch je nezávislý na těle, a tudíž se se svým tělem neztotožňuje.
To vše však bylo špatně interpretováno a pochopeno. Kristus změnil styl svého chování a svým stoupencům se zjevoval v mimotělesné podobě. (Jan 20, 21, Matouš 28, Lukáš 24.) Snažil se jim vysvětlit, že není mrtvý, ale oni jej přijali jako symbol. (Minutová pauza.)
Jeho fyzická přítomnost už pro ně nebyla nezbytně nutná.
(„Děkujeme. Je to velmi zajímavé.“)
(22.17. „Uf,“ povzdechla si Jane, když vyšla z transu. „To se sice nebude mnoha lidem líbit, ale pokusím se na to nemyslet a nechám to volně plynout. Já sama však mám několik námitek…“
Zeptal jsem se Jane, zda promluvu nedoprovázely nějaké vidiny. Potom se Seth vyjádřil k bodům, které jsme probírali o přestávce. Pokračování ve 22.28.
)
Ježíš věděl, že bez ran na těle by nikdo nevěřil, kým je. Stigmata byla důkazem jeho smrti. (Viz Jan 20) Byl to způsob identifikace, aby mu lidé věřili, když vysvětloval skutečný chod událostí.
Jedl, aby dokázal, že je stále živ (Jan 21, Lukáš 24), ale lidé si mysleli, že duch může také přijímat potravu. Nechtěli se vzdát své víry v ukřižování a vzkříšení.
Tímto ukončím sezení. Přeji vám pěkný večer."

Kniha je výjimečná nejen svým faktickým obsahem, ale také tím, jak ukazuje jemnohmotný svět informací.
 
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

E_man    Schval. r.
10.02.2021 13:12
Bydliště: Kde lišky dávají dobrou noc
2217 85 1826 
Mezi Čechy, domov můj...
 
Všechny 4 sloky.
 
Přílohy jsou dostupné pouze pro přihlášené uživatele     |     Přihlásit     |     Registrovat 
 


(Dostupné jen pro přihlášené uživatele)
Zvláštní ocenění za úsilí nebo přínosPozitivní ohlasy Označit příspěvek Zarážka - Až sem mám přečtenoCitovat a odpovědět

  Str.: 1, ... 19, 20, 21, 22, 23, ... 38  

Psát příspěvky můžete po přihlášení

 
Omforum.cz   |   Nápověda   |   Pravidla fóra   |   Podpořte chod fóra   |   Vytvořil: 2015-2026 Adam Benda
 
 
CC BY-NC-ND 3.0 CZ
Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte komerčně-Nezpracovávejte 3.0 Česká republika License